У Росії мріють про зняття авіасанкцій, але ЄС зриває ці спроби — Politico

Росія лобіює, щоб США відкрили своє небо для російських авіакомпаній в рамках угоди про припинення вогню в Україні, однак ЄС зриває ці спроби, повідомляє Politico із посиланням на представника Єврокомісії, який говорив на умовах анонімності.

Видання зазначає, що без згоди Європи російським перевізникам буде нелегко літати до США, інформує UAINFO.org з посиланням на NV.

«По-перше, санкції ЄС проти Росії залишаються непохитними, що включає заборону на польоти російських авіакомпаній у повітряному просторі ЄС», — сказав співрозмовник Politico.

Окрім політичних рішень щодо санкцій, чиновник ЄС також вказав на «серйозні питання безпеки», пов’язані з можливим відкриттям повітряного простору Європи для російських літаків, оскільки «невідомо, чи належним чином обслуговувалися російські авіакомпанії та служби повітряного руху протягом останніх трьох років, що ставить льотну придатність російського флоту під серйозний сумнів».

У матеріалі йдеться, що з практичної точки зору, відкриття неба Європи для російських авіакомпаній, таких як Аерофлот, також покладе величезний тягар на Агентство з авіаційної безпеки ЄС (EASA).

За словами директора консалтингової компанії SIG Aviation Сандера Старревельда, тоді воно буде зобов’язане довести рівень безпеки російських літаків до еквіваленту рівня безпеки літаків, які вже експлуатуються в ЄС.

Читайте також: Російський «суперджет» зламався просто у повітрі

«Цей процес потребує часу, особливо з огляду на обсяг роботи», — додав він.

Крім того, на додаток до питань безпеки і сертифікації, багато російських літаків, можливо, більше ніколи не зможуть приземлитися в Європі, оскільки вони насправді не є російськими, а були викрадені після вторгнення в Україну.

«Деякі літаки можуть бути конфісковані одразу після приземлення в Європі через одностороннє рішення Росії націоналізувати орендовані літаки», — сказав Старревельд, зазначивши, що «існують величезні борги перед західними лізинговими компаніями», тому вони намагатимуться повернути «якомога більше активів».

Попри такі проблеми, Росія вимагає відновлення прямого авіасполучення з США в рамках угоди про припинення бойових дій.

У середу, 16 квітня, Росія також звернулася до Вашингтона з проханням дозволити їй купувати літаки американського виробника Boeing і платити за них російськими державними активами,

які були заморожені з початку війни, за умови досягнення режиму припинення вогню.

Водночас Politico зазначає, що будь-які спроби послабити обмеження для американських і російських авіакомпаній посилять тиск на європейських перевізників. Останні вже давно скаржаться на додаткові витрати, пов’язані з уникненням величезного повітряного простору Росії під час польотів до Азії, що дає перевагу китайським авіакомпаніям.

Попри ці проблеми, Брюссель остерігається вступати в переговори з Москвою про доступ до її повітряного простору, частково через небезпечний характер російського неба.

Представник Єврокомісії назвав безпеку російського повітряного простору «проблематичною», посилаючись на катастрофу рейсу Азербайджанських авіаліній після ураження літака російською ракетою протиповітряної оборони.

25 грудня 2024 року літак, що летів із Баку до Грозного, змінив маршрут і розбився недалеко від аеропорту міста Актау в Казахстані. На борту було 67 осіб, 38 загинули.

За наявними даними, літак Azerbaijan Airlines зазнав аварії в Казахстані, оскільки був збитий російською ЗРК Панцир-С1, розташованою на території РФ.

Після повномасштабного вторгнення РФ в Україну в лютому 2022 року російським авіакомпаніям було заборонено здійснювати посадку і польоти над територією ЄС і США, а також обмежено доступ до запасних частин для літаків західних виробників, таких як Boeing або Airbus. Кремль відповів блокуванням західних авіакомпаній у своєму повітряному просторі.

Підписуйся на сторінки UAINFO Facebook Telegram Twitter YouTube

Источник: UaInfo