Кому категорично не можна похмелятися

Як уникнути похмілля, що воно насправді таке і чому «похмелитись» не кращий варіант.

Про це пише «Укрінформ».

Що таке похмілля?Похмілля – це інтоксикація організму, реакція організму на великі дози алкоголю і речовини, які утворюються при його розщепленні.

Коли етанол потрапляє всередину, організм працює на максимум, щоб швидше його переробити і вивести природним шляхом. Речовини, які при цьому виділяються – токсичні, тому людина й відчуває себе так погано.

Найбільше страждають шлунок і печінка, а імунна система реагує як при запальних процесах.

Похмілля залежить не від складу алкогольних напоїв, а від кількості випитого спирту. Організм дорослої людини може впоратись із 10 грамами спирту в годину.

Чому кажуть не «понижувати» градус?Переходячи з міцних напоїв, зокрема віскі на пиво, люди починають пити швидше, адже слабоалкогольні напої просто легше пити.

Шампанське, пиво, слабоалкогольні напої й коктейлі зазвичай здаються менш шкідливими, але ними значно легше «перебрати».

Варто пам'ятати, що організму грубо кажучи, все одно, який алкоголь ви п'єте, він підсумовує

усю кількість випитого.

Як уникнути похмілля

  • Найперше і найлогічніше – пити менше алкоголю.
  • Під час застілля «налягати» на овочі.
  • Пити якомога більше води.
Ці поради актуальні ще під час вечірки, але ось що робити, якщо час назад не повернути, а похмілля проявилось у повну силу? Тут дві новини: трохи полегшити його прояви реально. але чарівної пігулки від похмілля немає.

Як зменшити прояви похмілляЗнову випити, але цього разу уже безалкогольних напоїв ;)

Алкоголь діє як сечогінний засіб і має здатність виводити воду з організму. Саме тому на наступний день після вечірки у вас болить голова, в роті сухо і мучить спрага.

Щоб відновити водно-сольовий баланс і вивести токсичні речовини з організму – треба пити достатньо води.

Кава не є особливо помічною проти похмілля, адже може подразнювати шлунок, слизова якого й без того уже подразнена алкоголем і токсичними сполуками при його розчепленні.

Втім кава може допомогти збадьоритись, а от млявість і апатія – часті супутники похмілля.

А як щодо народних методів боротьби з похміллям

Часто можна почути пораду «випий розсіл»,

і звісно відкриті вчора помідори до новорічного столу – так і кличуть. Але немає ніяких даних, що розсіл якось лікує похмілля Була гіпотеза, що розсіл може полегшити похмілля і зневоднення внаслідок того, що містить багато калію і натрію, які “вимиває” алкоголь, але дослідження цього не підтвердили.

Іншою ж популярною рекомендацією є «пиво з ранку», або ж будь-який інший алкоголь у невеликій дозі, «щоб похмелитися». Але це неправда, насправді ж вам стане лише гірше А та реакція, яку можна спостерігати після пляшки холодного пива – ніщо інше, як викид дофаміну, таким чином прояви похмілля наче затьмарюються і ненадовго ви відчуваєте себе краще. Потім похмілля повертається, а щоб подолати нову порцію алкоголю організм затратить ще більше сил.

Чи дієві медичні препарати від похмілляВони не мать доведеної ефективності, хоча можуть полегшити деякі симптоми внаслідок регідрації.

  • Досить непоганим методом боротьби з похміллям буде прогулянка – помірний темп, свіже повітря можуть прискорити розщеплення алкоголю в організмі.
  • Поїжте Навіть якщо нудить і нічого не хочеться, варто трохи поїсти – правильні продукти поновлять втрачені вітаміни і додадуть організму сили. Але не їжте жирну, важку, кислу чи гостру їжу, щоб не навантажувати травну систему.

Хорошими варіантами будуть: овочевий бульйон, яйця, молочні продукти, червоний перець, банани, авокадо, запечена картопля – у ній багато калію, який потрібний для нормальної роботи нервів і м'язів.

Вівсяна і рисова каша, будь-які солодощі – глюкоза допомагає підвищити цукор в крові, який знижується при великих дозах алкоголю.

Кому не можна похмелятисяЛюдям із залежністю від алкоголю – похмелення лише посилює залежність і веде до запою.

При хронічних хворобах печінки (цироз, гепатит) – алкоголь ще більше шкодить печінці.

При серцево-судинних захворюваннях (гіпертонія, аритмія, інфаркт в анамнезі) – алкоголь підвищує тиск і може викликати загострення.

При гастриті, виразці або панкреатиті – алкоголь подразнює слизову шлунка і може спровокувати серйозне загострення.

Після вживання великої дози алкоголю – печінка й так перевантажена, а похмелення ускладнює детоксикацію.

Підліткам і літнім людям – вразливіша нервова система та слабший метаболізм.

При депресії або тривожних розладах – алкоголь тимчасово «заглушає» симптоми, але загалом погіршує психічний стан.

Якщо потрібно керувати автомобілем чи приймати важливі рішення – залишковий алкоголь і нова доза сильно впливають на когнітивні функції.

Замість похмілля краще допоможуть: вода, сорбенти (типу активованого вугілля), електроліти, легка їжа, сон і свіже повітря.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Источник: Конкурент