Кому категорично не можна пити самогон
Самогон — популярний, але водночас небезпечний алкогольний напій, який часто виготовляють у домашніх умовах. Через високий вміст спирту та можливу наявність шкідливих домішок, його вживання може становити серйозну загрозу для здоров’я.
Чи насправді він такий поганий, або, як думають багато хто, хороший, тому що натуральний, пише Настанова.
Існує кілька різновидів алкоголю, приготованого в домашніх умовах. За технологією приготування поділяють основні види самогону:
Дистилят. Продукт, який виходить внаслідок випаровування спирту з браги. Спосіб має ряд недоліків. Як правило, першої перегонки недостатньо, оскільки в неї залишається достатня кількість шкідливих речовин.
Ректифікат. Використовується на виробництві. Полягає в повному поділ вихідної сировини на окремі фракції. Дозволяє отримати спирт високої чистоти і концентрації.
Обидва методи використовуються багаторазово, щоб повністю позбутися від шкідливих домішок.
Для отримання самогону застосовують різну сировину. Це можуть бути фрукти, ягоди, виноград, цукор, а також зернові культури. Шкідливість самогону буде залежати не від конкретно використовуваного продукту,
а від його якості.
Кому категорично не можна пити самогон?Самогон – це міцний алкогольний напій, часто виготовлений у домашніх умовах без належного контролю якості, тому вживання його несе додаткові ризики, навіть у порівнянні з заводським алкоголем. Є категорії людей, яким категорично заборонено пити самогон (і будь-який алкоголь взагалі).
За даними Центру громадського здоров'я МОЗ України, до категорій осіб, кому не можна пити самогон, належать:
1. Вагітні жінки. Алкоголь під час вагітності може викликати серйозні вади розвитку плоду, включаючи фетальний алкогольний синдром (ФАС), що проявляється фізичними та розумовими порушеннями у дитини.
2. Люди із захворюваннями печінки. Вживання алкоголю при захворюваннях печінки, таких як гепатит або цироз, може призвести до погіршення стану та розвитку ускладнень.
3. Особи з психічними розладами. Алкоголь може погіршити симптоми психічних розладів, зокрема депресії, та збільшити ризик суїцидальної поведінки.
4. Люди з серцево-судинними захворюваннями. Алкоголь сприяє підвищенню артеріального тиску, що може призвести до гіпертонії та інших серцево-судинних ускладнень.
5. Особи з гастроентерологічними захворюваннями. При гастриті та панкреатиті алкоголь дратує слизову оболонку шлунка та підшлункову залозу, що може викликати загострення хвороби.
Шкідливі речовини в самогоніУ першу чергу варто попередити, що всі міцні алкогольні напої дуже шкідливі для організму. Вони викликають токсичне ураження печінки, підшлункової, і, безсумнівно, звикання. Крім того, розглядається окремо шкідливість домішок, які входять до складу самогону і не характерні для алкоголю фабричного виробництва.
Сивушна олива й альдегіди. Речовини, які володіють високою токсичністю й утворюються в результаті бродіння спирту. Містяться в самогоні, виготовленому в процесі дистиляції практично завжди, в тій чи іншій концентрації. Відсутність їх може гарантувати тільки ректифікаційна колонка. Для того, щоб прибрати їх максимальну кількість, необхідно правильно відрізати хвости, а також використовувати такі пристрої, як дефлегматор або сухопарник.
Сивушна олива візуально являє собою маслянисту рідину з легким жовтуватим або червонуватим відтінком. Вони мають неприємний запах і являють собою багатокомпонентну рідину,
яка служить для організму отрутою. Вони згубно впливають на слизові оболонки, висока доза сивушної оливи може призвести до нудоти, запаморочення, печії й навіть смерті. У самогоні дуже рідко може міститися смертельна доза сивушної оливи, але значна їх концентрація все одно здатна викликати серйозні проблеми для здоров’я, крім того, вони мають здатність накопичуватися.
Існує думка, що користь самогону як раз в тому, що він містить домішки. В основі такої думки варто саме висока чистота спирту, що використовується для виробництва горілки. Чим чистіше етанол, тим швидше він впливає на організм і швидше засвоюється. Таким чином, занадто швидке сп’яніння надає більш згубний вплив саме по собі. Самогон же при наявності сивушної оливи діє повільніше і гальмує процес засвоєння етанолу.
Звичайно, цим не можна виправдати шкоду сивушної оливи, але при певній вправності самогонника можна досягти достатньої чистоти продукту, щоб їх вплив був мінімальним.
Походження. В процесі виготовлення самогон, як правило, проводиться в кустарних умовах. Найчастіше це виражається в невисоких санітарних характеристик місця його виробництва та обладнання.
Крім того, порушення технологій вигонки може саме по собі призвести до утворення токсичних речовин у продукті. Навіть у випадку, якщо це були випадкові помилки в самогоні, зроблене на совість, а що говорити про самогонників, які взагалі не дотримуються правил отримання алкогольного напою. У деяких випадках сам процес може передбачати навіть додавання хімікатів.
Самогон викликає важче похмілля. Це знову ж таки пов’язано з наявністю в ньому сивушної оливи, яка і без високої концентрації спирту дає отруєння організму. При цьому можливі важчі прояви всіх його симптомів: нудоти, блювання, запаморочення. Іноді при вживанні великої кількості самогон може викликати судоми, тахікардію і навіть кому. При систематичному впливі може порушуватися робота органів і виникати хронічні захворювання.
Сайт новин Луцька та Волині «Конкурент» не несе відповідальності за будь-які діагнози, поставлені на основі прочитаного. У разі виникнення питань щодо здоров’я рекомендуємо звернутися до кваліфікованого медичного фахівця та не займатися самолікуванням.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
- Вчені назвали м'ясо, що викликає рак
- Вчені назвали масло, що викликає рак: перевірте свій холодильник
- Вчені назвали олію, що викликає рак
- Що найбільше піднімає холестерин: назвали найнебезпечніший продукт