Назвали кашу, яка омолоджує жіночий організм і є джерелом колагену
З давніх часів на Русі очищені зерна ячменю називали перловою крупою через їхню схожість з річковими перлами. Колись перлова каша була делікатесом, доступним лише високопоставленим особам.
Натомість нині українці почали забувати про неї, і це, як виявляється, даремно, – пише ТСН
Кому корисно їсти перлову крупуПерлова крупа багата на поживні речовини, необхідні для нашого повноцінного харчування. Дієтологи навіть називають її «кашею краси» завдяки високому вмісту лізину. Ця амінокислота активно сприяє синтезу колагену, який, як відомо, є важливим для підтримання еластичності та пружності шкіри, а також запобігає утворенню зморшок. Тому перлову кашу рекомендується включати до раціону всім жінкам.
Також в перловій крупі містяться інші корисні організму речовини (на 100 г продукту):
- 221 мг фосфору, що набагато більше за інші злакові;
- бета-каротин і водорозчинні вітаміни груп А, К, Е, D;
- калій, кальцій, магній, залізо, цинк, селен і інші мікроелементи;
- добова потреба в клітковині, яка виступає як природний сорбент.
але й допоможе знизити вагу. Це ситний, але низькокалорійний продукт, багатий на клітковину, яка необхідна для нормальної роботи кишківника, та білок.
Щоб відчути позитивний вплив цієї крупи, рекомендується вживати її двічі на тиждень протягом 3-6 місяців. За цей час ви зможете покращити роботу кишківника та стимулювати його перистальтику. Також цей період допоможе підвищити еластичність і пружність м’язових тканин, що особливо важливо для людей із серцево-судинними захворюваннями.
Цікаві факти про користь перлової крупиОсь кілька цікавих фактів про перлову крупу:
Насамперед, вона містить у 11 разів більше кальцію, ніж молочні продукти. Її рекомендують включати до раціону людям старшим за 50 років для зміцнення кісток і захисту від остеопорозу та переломів.
У похилому віці також корисно вживати відвар з цієї крупи, який допомагає боротися із закрепами, гемороєм, загальною слабкістю, а також очищує жовчовивідні протоки та нирки.
Перлова крупа корисна і для дітей, тому варто привчати їх до неї з раннього віку. Завдяки високому вмісту фосфору, магнію, кальцію, йоду та вітаміну D ця каша сприяє фізичному та розумовому розвитку, зміцнює імунітет і захищає від частих застуд.
Цей текст має виключно інформаційний характер і не призначений для встановлення діагнозів або самостійного лікування. Ми прагнемо надати точні й корисні дані щодо симптомів, причин і способів виявлення різних хвороб. Сайтновин Луцька та Волині «Конкурент» не несе відповідальності за будь-які діагнози, поставлені на основі прочитаного. У разі виникнення питань щодо здоров’я рекомендуємо звернутися до кваліфікованого медичного фахівця та не займатися самолікуванням.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
- Які хвороби лікує мед і скільки його можна їсти
- Вчені назвали 4 поширені інфекції, які викликають рак
- Глисти: чи справді небезпечно їсти суші