Перший трактор місцевого виробництва представили у Кропивницькому: що про нього відомо
У Кропивницькому компанія "Агро Кар" створила перший трактор Spike TK місцевого машинобудування. Сьогодні, 16 квітня, під час зустрічі аграріїв та виробників сільгосптехніки Кіровоградщини показали як він працює.
Про це повідомляє кореспондентка Точки доступу
Як розповів керівник підприємства Андрій Теплюк, деталі до першої партії тракторів частково імпортували, але нині більшість виготовляють в Україні.
“Коробка передач і двигун у тракторах — іноземного виробництва, натомість решту комплектуючих виготовляють в Україні. Це понад десять постачальників з різних міст, зокрема Харкова, Запоріжжя, Сум, Калуша та інших”, – зазначив Андрій Теплюк.
На сьогодні зібрали три моделі тракторів потужністю 60, 90 і 105 кінських сил. Вони призначені для роботи на полях, городах та в лісовому господарстві.
"Плануємо за 2025 рік виготовити 70 тракторів. Загалом хочемо вийти на тисячу одиниць на рік", — повідомив Андрій Теплюк.
Трактор має реверсивну коробку передач, паливний бак об’ємом 170 літрів та герметичну кабіну. Її проєктують так, щоб усунути можливість протікання, проникнення пилу та хімікатів.
Назву трактора обрали на честь собаки Спайка з мультфільму "Том і Джеррі".
Як зазначив бренд-менеджер Олександр Дубина, над одним трактором працює близько 50 працівників. За місяць можуть виготовити до 12 таких машин.
“Також у планах є конвеєрне виробництво тракторів”, – повідомив він.
Загальна сума інвестицій у виробництво, за словами представників компанії, становить близько 130 мільйонів гривень. Частину коштів надали за програмою державного кредитування "5-7-9", також підприємство скористалось кількома грантовими й компенсаційними програмами.
Орієнтовна ціна одного трактора — близько 1,5 мільйона гривень. За державною програмою аграрії можуть повернути до 40% вартості техніки.
Міністр аграрної політики Віталій Коваль, який був присутній на презентації, зазначив, що українські аграрії щороку витрачають близько мільярда гривень на закупівлю сільськогосподарської техніки, і значна частина цих коштів іде за кордон.
"Ми є великим споживачем у світі. Аграрії витрачають щороку близько мільярда гривень на техніку. Це означає, що є сформований ринок, який потрібно забезпечувати українським продуктом. Купуючи вітчизняне, ми підтримуємо не лише виробника, а й усю економіку: від постачальників комплектуючих до логістики", — зазначив Коваль.
Також на локації працювала виставка, де демонстрували сільськогосподарську техніку, яку виготовляють на Кіровоградщині.
Читайте також:Вирощують мікрозелень та допомагають армії – розповідаємо, як працює шкільний бізнес у Кропивницькому