Вирощують мікрозелень та допомагають армії: розповідаємо, як працює шкільний бізнес у Кропивницькому

У Кропивницькому учні ліцею імені Тараса Шевченка беруть участь у всеукраїнському благодійному проєкті. Ліцей – серед 25-ти закладів, де вирощують мікрозелень – латук, кукурудзу, броколі, цибулю, амарант, горох… За виручені кошти поповнюють запаси насіння та допомагають армійцям. Про перші результати шкільного бізнесу та на які потреби захисників організували збір, дізнавалася журналістка Точки доступу Лілія Кочерга.

До перших страв та бутербродівДев’ятикласниця Поліна Лукіянчук розповідає: полюбляють з мамою вітамінні салати. Також додають зелень до перших став та бутербродів.

Дев’ятикласниця Поліна Лукіянчук

Наприклад, горох можна міксувати з огірками, помідорами, можна соєвий соус додати, щоб було смачніше. Кожна рослина має свій особливий смак, але найбільше мені смакує редиска.

Вирощують мікрозелень усі охочі. Найактивніших – шестеро людей. Між собою розподілили ролі: менеджери з реклами та продажів, економісти й агрономи.

Поліна у команді – агрономка. Вона висаджує, поливає та доглядає рослини.

"Мені здається, це чудовий варіант розібратися, як заробляють агрономи, яку роботу вони виконують. І як розвиток – це добре для молодої людини, тому що в наш час треба якось розбавляти життя, щоб були гарні моменти, позитивні спогади, щоб згадувати і думати, як добре, що вони в мене є".

Організатори проєкту – українські аграрії,

– розповідає його кураторка, вчителька географії Інна Новохатько. Про цю ініціативу кропивничани дізналися з соцмереж. За результатами співбесіди отримали бізнес-конструктор: необхідне устаткування, насіння, добрива, лотки, агротканину тощо. Доглядати за вітамінною зеленню можна навіть дистанційно. Головне для неї – тепло і вчасний полив.

За допомогою мобільного додатку ми можемо керувати всіма процесами: поливати, увімкнути полив. Можна регулювати світло, ще є система вентиляції. Вона необхідна, коли на вулиці спекотно.

Мікрозелень вже другий місяць вирощують у кабінеті біології.

"У нашій школі є економічні класи, тому ми вирішили долучитися до цього проєкту, щоб діти могли на практиці відпрацьовувати те, що вони вчать теоретично на уроках економіки, фінансової грамотності", – розповідає Інна Новохатько.

Перші результати Школярі вже виручили за мікрозелень 7 тисяч 350 гривень. Купують вітамінну зелень вчителі, батьки та учні.

Найбільшим попитом користується капуста – вона швидко росте і її більше купують, – розповідає учасниця проєкту Анна Касьянова.

Також у ліцеї домовилися про співпрацю з місцевим рестораном.

Мають пропозиції на всі смаки.

"Ось горох, йому вже днів десять. Броколі – приблизно чотири дні, салат латук – також чотири дні. Один лоточок – соняшник, також у нас є редиска, льон, гірчиця, мізуна, цибуля та амарант".

Редиска, додає пані Інна, росте чи не найшвидше, швидко покажуть паростки й салат та броколі. Горох доведеться чекати довше.

Вчителька розповіла – це всеукраїнський проєкт, який підтримує посольство Нідерландів.

"Ми можемо поєднати у проєкті знання з географії, біології, основ економіки, фінансової грамотності... Наприклад, розглядаючи в п’ятому класі тему створення сімейного бізнесу, пів уроку розповідаємо дітям теорію, потім приходимо сюди і вивчаємо, як це відбувається на практиці. Адже така тепличка може бути й удома".

Ініціативу підтримали колективи 25-ти шкіл з різних регіонів України. Збирають гроші на військові дрони. У планах кропивничан – розширити асортимент їстівними квітами, оскільки ними цікавляться місцеві ресторани.

Читайте також: Як жителі Кіровоградщини фарбують яйця до Великодня: 8 родинних історій

Фото Олександра Козловського

Источник: Точка доступу