Як приготувати варення з кульбаби: топ рецептів
Кульбаба яку зазвичай вважають бур'яном, насправді їстівна і корисна. Її додають в салати, готують вино та варення з кульбаби – воно підвищує імунітет та допомагає вилікувати застуду.
Три рецепти такого квіткового десерту – в матеріалі УНІАН.
Кульбаба містить багато корисних речовин – вітаміни з, А, В2, Е, РР, холін, марганець, залізо, кальцій, фосфор і навіть 5% білка. У лікувальних цілях використовують всі частини рослини – корінь, листя, суцвіття і сік кульбаби. З суцвіть зазвичай готують варення – його вживають для профілактики вірусних інфекцій і поліпшення роботи шлунково-кишкового тракту, а також при захворюваннях печінки, жовчного міхура, авітамінозі і анемії. Також квіткове варення допомагає знизити тиск при гіпертонії.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Чи можна їсти кульбабу: як приготувати та кому не слід вживати
Як варити варення з кульбаби Суцвіття кульбаб для варення збирають у травні і червні – опівдні, коли всі квіточки розкрилися. Вони маютьбути красивими, без пошкоджень, сухих пелюсток і комах.
Важливий момент: перед приготуванням квіточки кульбаб не миють, щоб не змити корисний пилок з суцвіть – тому збирати кульбаби потрібно в екологічно чистому місці,
подалі від доріг і промисловості.
Перед приготуванням суцвіття кульбаб потрібно розібрати на пелюстки, видаливши зелену частину – вона буде гірчити.
Варення з кульбаби з лимономТакий десерт виходить з приємною кислинкою. Це хороша профілактика застуди та ліки проти вірусної інфекції.
Інгредієнти:
- пелюстки кульбаби – 350 г;
- цукор – 900 г;
- лимон – 150 г;
- вода – 1 л.
Як приготувати варення з кульбаби з апельсиномТаке варення також багате вітаміном C і захищає від застуди та грипу, а ще корисне при авітамінозі (по 1 ложці в день). Апельсини надають десерту красивий золотистий відтінок.
Інгредієнти:
- пелюстки кульбаби – 500 г;
- цукор – 1,5 кг;
- апельсини – 5 шт.;
- вода – 3 л.
Варення з кульбаби – рецепт з м'ятоюМ'ята надає варенню з кульбаби заспокійливий ефект, а також хороша проти хвороботворних бактерій.
Інгредієнти:
- пелюстки кульбаби – 200 г;
- м'ята – 10 гілочок;
- цукор – 1 кг;
- лимон – 1 шт.
Цей текст має винятково інформаційний характер і не призначений для встановлення діагнозів або самостійного лікування. Ми прагнемо надати точні й корисні дані щодо симптомів, причин і способів виявлення різних хвороб. Сайтновин Луцька та Волині «Конкурент» не несе відповідальності за будь-які діагнози, поставлені на основі прочитаного. У разі виникнення питань щодо здоров’я рекомендуємо звернутися до кваліфікованого медичного фахівця та не займатися самолікуванням.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
- При яких хворобах не можна їсти хліб
- Кому категорично не можна їсти банани: перелік, який здивує
- Що буде, якщо їсти яблука щодня
- Кому не можна їсти яйця: хто в зоні ризику
- Березовий сік: кому не можна пити, а кому – корисно