Куліш з молоком і печені калатуші: Клопотенко відкриває гастрономічні перлини Житомирщини

'Під час подорожі Клопотенко побував у селі Кобилин, місті Овруч, на Житньому ринку в Житомирі та в культурно-мистецькому центрі «Поліська хата» в Городищі, що на Коростишівщині тощо

Шеф-кухар Євген Клопотенко вирушив у гастрономічну подорож по Житомирській області, щоб розкрити секрети місцевої кухні. Відео «Житомирщина. Автентичні страви Полісся» він опублікував 4 квітня на своєму YouTube-каналі. І воно стало справжнім відкриттям для тих, хто ще не знайомий з гастрономічними перлинами цього регіону.

До речі, Одразу після подорожі Євген Клопотенко поділився враженнями на своєму Facebook: «Житомирщина — це край людей, лісів, грибів і, звичайно, страви калатуша. Я не зупиняюсь любити і відкривати Україну. Ми унікальні, щирі, смачні, миролюбиві. Таких, як ми, не існує в цілому всесвіті».

А вже після публікації випуску на своєму каналі, доповнив:

«Житомирщина — це інший світ: ліси тут глибші, вода чистіша, а їжа — така смачна, що хочеться кричати про неї на весь голос! Я приїхав, щоб побачити, що таке справжня поліська кухня, і знайшов більше, ніж очікував», — ділиться Клопотенко.

Він розповідає, що на Житомирщині деруни не просто смажать, а печуть, а голубці готують не з рисом, а з тертою картоплею. Є ще одна цікава страва — калатуша, яка, на думку шефа, заслуговує на набагато більше визнання. А куліш, який тут готують з молоком, вразив його зовсім по-новому.

«Найбільше мене вразила “Калатуша”. Її ще називають “підбиванка”. В кожному будинку мені показували, як її готувати. Але кожен готує по-своєму. Цікаво, що техніка приготування “Калатуші” схожа на французьку техніку “Белюте”. Вона передбачає приготування рибно-грибного бульйону, який потім підбивається засмаженим борошном. Це унікальна технологія, яка може стати нашою відповіддю французам, адже доводить, що в Україні також є складні кулінарні техніки. І це, дійсно, кайф», — поділився враженнями Євген Клопотенко.

#tdi_1 .td-doubleSlider-2 .td-item1 {

background: url(https://malyn.media/wp-content/uploads/2025/04/Klopotenko-7.jpg) 0 0 no-repeat;

}

#tdi_1 .td-doubleSlider-2 .td-item2 {

background: url(https://malyn.media/wp-content/uploads/2025/04/Klopotenko-6.jpg) 0 0 no-repeat;

}

#tdi_1 .

td-doubleSlider-2 .td-item3 {

background: url(https://malyn.media/wp-content/uploads/2025/04/Klopotenko-4.jpg) 0 0 no-repeat;

}

#tdi_1 .td-doubleSlider-2 .td-item4 {

background: url(https://malyn.media/wp-content/uploads/2025/04/Klopotenko-5.jpg) 0 0 no-repeat;

}

#tdi_1 .td-doubleSlider-2 .td-item5 {

background: url(https://malyn.media/wp-content/uploads/2025/04/Klopotenko-3.jpg) 0 0 no-repeat;

}

#tdi_1 .td-doubleSlider-2 .td-item6 {

background: url(https://malyn.media/wp-content/uploads/2025/04/Klopotenko-2.jpg) 0 0 no-repeat;

}

#tdi_1 .td-doubleSlider-2 .td-item7 {

background: url(https://malyn.media/wp-content/uploads/2025/04/Klopotenko-1.jpg) 0 0 no-repeat;

}

1 з 7

Під час гастрономічної експедиції (фото: фейсбук Клопотенка, Суспільне Житомир)

Під час своєї подорожі Клопотенко відвідав село Кобилин.

«Там також я скуштував квашену капусту з натертою картоплею й дізнався рецепт унікальних голубців. А ще — вперше скуштував жур — ячневу кашу з варенням. Родзинкою цього етапу експедиції стало те, що я сам приготував сир. Останнім пунктом маршруту мала стати Андрушівська громада, де я планував приготувати дуже важливу для цієї місцевості страву — макар. На жаль, ми не встигли цього зробити, тож запланували повернутися сюди», — сказав Євген Клопотенко.

А також побував у місті Овруч, на Житньому ринку у Житомирі та культурно-мистецькому центрі «Поліська хата» в Городищі Коростишівської громади.

Він навіть знайшов бабусю, яка п’ять років тому продала йому копчену грушу — такий ось, на його думку, магічний момент.

Для тих, хто хоче дізнатися більше про унікальні страви Полісся, радимо подивитись відео «Житомирщина. Автентичні страви Полісся».

Відео з ютубю Клопотенка

Источник: MalynMedia