Не можуть поховати більше року: у Запоріжжі планують ховати загиблих воїнів за рахунок бюджету
4 млн гривень з міського бюджету депутати Запорізької міськради пропонують виділити на поховання невстановлених військовослужбовців, які загинули у Запорізькій області. Деяких героїв не можуть поховати більше року.
Такий проєкт рішення обговорили на засіданнях депутатських комісій 23 квітня у міській раді.
Гроші на це виділили з субвенсії, тобто з дотація з державного бюджету для конкретно визначеної цілі. За словами представника департаменту з питань ветеранської політики, фінансування дозволить організувати поховання загиблих військових, які можуть бути як мешканцями Запоріжжя, так і з інших громад області.
«У нас є певна кількість людей, які залишаються непохованими більше року. Це і мешканці міста Запоріжжя, і мешканці області можуть бути», — повідомила вона.
У проєкті рішення окремо прописано, що допомога поширюється на військовослужбовців, добровольчі формування та мешканців територіальних громад, тіла яких залишаються невпізнаними, але які загинули на території області. Їх ДНК дізнались та зберегли у базі, проте знайти родичів чи встановити особу не вдалось.
Кого стосується програма: дискусія депутатівЧлени комісії підняли питання про формулювання категорій осіб, яких стосується програма.
«Якщо ми записуємо "мешканці Запоріжжя або регіону", то що з тими, хто загинув тут, але не був зареєстрований у регіоні?», — пролунало з-поміж депутатів.
У відповідь прозвучала пропозиція узагальнити формулювання:
«Можливо, краще прописати: “ті, хто боронив Запорізький край”. Тоді не має значення місце проживання».
Це дозволить уникнути дискусій щодо територіальної належності загиблих, адже ключовим критерієм стане їхня участь у захисті регіону.
Загально, проєкт рішення ще перебуває на обговоренні депутатів, отже його структура може змінюватись або не бути прийнятою.
Де ховатимуть? Локації визначеніЩодо місць поховання, зазначалося, що вони проводитимуться на військових секторах кладовищ, а не в одному конкретному місці. Це не буде окреме місце — скоріше, продовження вже існуючих секторів для воїнів.
«Там уже працюють люди, і хоч відкриття ще не було офіційним, але послуги вже надаються», — зазначили в департаменті.
Зараз невідомі військові, які загинули на території Запорізької області, лежать у моргах чи тимчасових могилах. Їх не можуть упізнати або не знайшли родичів. Програма, за словами окремих посадовців, дасть можливість гідно перепоховати цих людей, незалежно від того, де вони були прописані.
Читайте також: Як на запорізькому цвинтарі заробляють на загиблих захисниках