Чому зруйнований від обстрілів бізнес у Запоріжжі не отримує допомоги – відповідь влади (відео)
Після ворожих обстрілів у Запоріжжі мешканці отримують певну підтримку: зруйноване житло латають OSB, евакуаційні служби працюють, а громада згуртовується. Але є одна важлива частина міського життя, яку системно оминає будь-яка допомога — це малий та середній бізнес.
Коли вижив — не означає, що встояв «Бізнес Запоріжжя не отримує допомогу, коли стає об’єктом руйнувань. Іноді це про найелементарніші речі — терміново закрити пошкоджене приміщення, отримати OSB, врятувати працівників від звільнення. Але підтримки немає», — зазначила журналістка під час прес-конференції з в.о. міського голови Регіною Харченко.
Очільниця міста Регіна Харченк визнає, що проблема така існує і глибша, ніж здається:
«Так, це проблема. Вона не вирішена в жодній територіальній громаді. У нас програє цільовий підхід до бюджету. Ми намагаємося підтримати бізнес частковою компенсацією альтернативних джерел енергії чи відсотків за кредитами — і все», — пояснює Регіна Харченко.
За її словами, щодня надходять десятки звернень від представників бізнесу, медичних і освітніх закладів із проханням про допомогу.
«Запоріжремсервіс, КОБРА, МНС приїдуть, заб’ють вікна, OSB зроблять. Але відбудувати? Ні. Навіть людям не всім можемо відбудувати», — зізнається чиновниця.
«Підприємництво - це ризик»Позиція влади в цьому питанні — прямолінійна, але викликає дискусію. Регіна Харченко каже:
«Бізнес в Україні сьогодні — це ризик. Ти ризикуєш не заробити. Ти ризикуєш, що тебе знесуть. Це і є підприємництво. Ми маємо дати більше преференцій, але не можемо підміняти ринок».
У якості пропозиції від влади звучить пропозиція передавати в оренду комунальні приміщення чи земельні ділянки, щоб підтримати тих, хто наважився залишитись у прифронтовому місті.
На зустрічах із підприємцями міська влада дотримується однієї жорсткої позиції:
«Я на кожній зустрічі кажу: правила одні для всіх. Ви сплачуєте податки — це ваша участь у розвитку громади. Але використовувати громаду як ресурс — цього я не дозволю. Ніколи», — чітко заявляє Регіна Харченко.
Раніше, ми повідомляли, що за час повномасштабної війни, станом на 1 січня 2025 року, 5 207 малих і середніх підприємств перемістились із Запорізької області. У той же час в Запоріжжя релоковано 516 компаній.
Читайте також: Мелітопольці відкривають успішний бізнес за грантові гроші в Запоріжжі. Та чому не всі бізнеси “виживають” (фото, відео)