Мелітопольців заохочують їхати працювати до Росії - вербують у глибиннні регіони (фото)
У тимчасово окупованому Мелітополі мешканцям активно пропонують поїздки на роботу до глибинних регіонів Росії. Зокрема, з’явилися оголошення із запрошенням медиків та педагогів на літні зміни до дитячих оздоровчих таборів у Ярославській області РФ.
Йдеться про віддалені табори «Полянка» та «ім. М. Горького». Переважна більшість змін триватиме по два тижні, а вимоги - мінімальні: супровід дітей, базові медичні навички, готовність жити у польових умовах. Втім, які справжні там умови роботи - можна лише здогадуватися.
Що відомо про ці табори
Табір “ім. М. Горького” розташований за 10 км від Ярославля, у селі Черелісино, на березі річки Которосль. Адміністрація табору пише, що місце спеціалізуються на культурно-оздоровчому та спортивному відпочинку для дітей і підлітків. Територія виглядає як типовий табір з відголоском радянщини.
Колаж: РІА Південь
Табір «Полянка» знаходиться в селищі Каменники, на березі Рибінського водосховища у Ярославській області. По вигляду він мало чим відрізняється від попередньго.
Колаж: РІА Південь
Це сільські райони, де зазвичай низький рівень життя.
З огляду на те, що навіть росіяни не поспішають там працювати, аж дуже низький рівень життя.
Місто Ярославль - вважається промисловим центром із розвиненими хімічною, нафтохімічною, машинобудівною та харчовою галузями. Втім, інфраструктура для життя, тим паче для “оздоровлення дітей”, потребує оновлення. Фактично, на роботу запрошують у глибоку провінцію - це не туристичний регіон, не курорт і не великий культурний центр.
Які умови праці обіцяють росіяниУмови, які пропонують у Ярославській області, викликають більше запитань, ніж відповідей. Це короткострокова зайнятість у маловідомих місцевостях, без чіткої інформації про заробітну плату чи медичне страхування.
Скрин з російського ьелеграм-каналу
В жодному з таборів при оголошенні вакансій відкрито не розповідають ні про умови роботи, ні про заробітну плату. У “Полянці” лише зазначають про квоти для робітників.
Скріни з офіційних сторінок таборів
Втім, журналісти РІА Південь проаналізували ринок зарплати у медпрацівників та вожатих у таборах.
Так, середня оплата медичного працівника у Ярослівській області становить 46 тисяч рублів на місця,
що еквівалентно приблизно 23,5 тисячам гривень. Оскільки у табори запрошують працювати на два тижні а одну зміну - суму сміливо можна ділити на два. Втім, зазначимо, що медпрацівник у таборі, скоріш за все, отримуватиме менше, ніж у лікарні, тож, ці цифри доволі умовні.
Скрін з російського ресурсу
Вожатий у таборі у середньому отримує 23,5 тисяч рублів, що дорівнює 12 тисячам гривень. Суму виплати за одну теж можна ділити на два.
Скрін з російського ресурсу
Втім, інформацію про чітку оплату дізнатися неможливо - пишуть "оплата гарантована", але без конкретики - скільки, в якій формі, чи є офіційний контракт. Не згадується й про страхування. Окрім цього, виникає запитання: чи справді є сенс їхати в Росію на такий короткий термін без гарантій.
Показово, що одночасно Мелітополь потерпає від гострої нестачі кваліфікованих кадрів. Місцева "влада" неодноразово визнавала, що мігранти приїжджають до Мелітополя вчити дітей у школах. Так, у школах українських та російських викладачів замінюють на дагестанських. Та і це не поодинокий випадок. Але кадровий голод у місті продовжується.
Особливо критична ситуація у сфері охорони здоров’я: люди мають чекати запису до лікаря місяцями, грошей на ліки теж не вистачає а також у Мелітополі дефіцит ліжкомісць для пацієнтів.
Тож, на фоні проблем регіону такі "пропозиції" виглядають цинічно і більше схожі на приховану мобілізації трудових ресурсів із ТОТ України.
Раніше ми також повідомляли, що дітей з Мелітопольщини вивозять у табори у Крим на мазутні пляжі.