Запорізький напрямок: коли проведена правильна робота
Стало відомо, яким чином ЗСУ вдалося відбити масований штурм росіян широким фронтом на Запорізькому напрямкц, що відбувся минулого тижня.
Відомий блогер та діючий військовослужбовець Сил безпілотних систем Serg Marco повідомив у Фейсбук про ситуацію на Запорізькому напрямку та як вдалося покращити взаємодію підрозділів для відбиття масованих штурмів росіян, що були зафіксовані в регіоні останнім часом.
Задача росіян - взяти під контроль логістичний вузол Оріхова
За словами автора, щоб "помножити ворога на нуль", командуванню довелося провести дуже значну роботу. Адже на напрямку, як виявилося були зібрані здебільшого менш боєздатні, розрізнені та неукомлектовані підрозділи, які до того ж були не кращим чином скоординовані.
"Нещодавно ви бачили штурм ВС РФ на Запоріжжі. 320 типів особового складу на 40 од. техніки. Штурм був розмотаний дронами та артою, перша БМП була знищена в 8 км від ЛБЗ, після чого начався террор, результатом якого став втрати противника в 29 одиниць техніки та 140 особового складу. Колона просто не дійшла до ЛБЗ. Штурм, який повинен був взяти під контроль логістичний вузол біля Оріхова - провалився.
Але такі випадки - це не просто "вони пійшли в штурм - ми відбили". Щоб щось вийшло, над цим треба було попрацювати. І я вам розповім як над цим працювали підрозділи БПЛА", - пише Serg Marco.
🔥Мінус 29 ворожих бойових машин, 140 окупантів, виведено із ладу три танки: бій з окупантами Запорізькому напярмку в районі Оріхова - Кам’янського pic.twitter.com/oe1raRAPU7— Акцент (@AkzentZaporozhe) April 17, 2025
Читайте також: Поріжуть області: що буде із Запоріжжям та Мелітополем за варіантом мирної угоди від США
Коли стало відомо про підготовку російського наступу, командувач СБС Вадим Сухаревський вирішив підсилити Запорізький напрямок, зокрема у другому та третьому ешелонах (так звані довгі дрони, робота по тилу - ред. )
Наприкінці 2024 року, коли зʼявилася інфо по можливому наступу на Запоріжжя, питання організації оперативної обізнаності передали на СБС. Вадим Сухаревський почав організовувати штаб, який повинен був відповідати за взаємодію підрозділів у 2-3 ешелоні. Тоді ж я отримав БР-ку, в складі свого екіпажу зʼявитись на Запоріжжі. Коли ти в 21.
00 отримуєш БР-ку бути БГ у 18.00 в іншому секторі - ну така собі задача. З зірочкою. Я в цей день тільки повернувся після навчання нового екіпажу "Немезіса". Але, як то кажуть, яйця в кулак і ось ми вже на наступний день у Запоріжжі, а через два дні - вже даємо стрім з Токмака, - розповідає автор.
Виявилось, що на той час на Запорізькому напрямку була солянка із ненайбоєздаьніших підрозділів, і це створювало проблему.
Стан справ на Запоріжжі був… ну такий. Це була Спарта з легенд. Але не та, де войовничі воїни з кубиками преса, а там де беруть дитину, дивляться на неї, і кажуть: «Ну ні, таке нам не треба». І херак ту дитину з обриву. Ось цим спартанським обривом було Запоріжжя. Там з часів контрнаступу не було активних двіжів, тому небоєздатні підрозділи, некомплектні ТРО та розйобані на інших напрямках підрозділи відводили туди. Рівень координації - ну, ви зрозуміли. Почалась робота над підвищенням координації та боєздатності підрозділів на цьому напрямку. СБС та ГУР поставив свої підрозділи щоб взяти під контроль 2-3 ешелон. Я особисто працював у взаємодії з підрозділами 14-го полку та ГУРа,
і можу сказати що це була приємна робота. Круто працювати з профі, які знають що робити, з якими ти розумієш все з полуслова, і всі працюють як єдиний організм. Не сказати що в нас було багато всього, але ми використовували свої засоби на максимум. І не дивлячись на погану погоду - виконали завдання. Тому з Запорізького напрямку почали сипатись відео зі знищеними Торами/Буками і іншими коштовними машинами 3 ешелону. Бо СБС та ГУР своїми "довгими руками" дотягнулися до них. Також піднімали координацію та роботу в 1 ешелоні, але я там не був задіяний, як там було - розповідати не стану, - зазначає військовий
Запорізька АЕС може стати нейтральною територією за мирної угоди від США, – WSJ
Наступ на Запорізькому напрямку: які складнощі для росіян та ЗСУ
Топонімімка Василівського та Пологівського району не сприяє наступальним діям з обохї боків, зазначає автор. Тому на першу роль тут виходять оператори БПЛА різних типів.
Запорізький рельєф не дуже зручний для наступу. Посадки дуже рідкі. Багато полів. Дрон бачить тебе здалеку. Це ідеальне поле бою для роботи дронами.
Лише залишилось зрозуміти хто в цьому кращий. Кращими стали ми. Десь навіть були перехоплення, типу "Зачєм еті угрози про наступлєніє трансліруєм, єсли нас в отвєт так мєсіть сталі, а ми стоім?". Там потім був невеликий штурм, щоб підтримувати легенду про наступ з цього напрямку, але ми вже надавали інфо, що не бачимо ознак, що тут щось будуть концентрувати великі сили для наступу. Командування проаналізувало звіти та прийняло до уваги. Частина підрозділів СБС була переміщена на Покровським напрямок. Частина ніт. Але система залишилась. Система, яка повинна була відреагувати у випадку концентрації великих сил та засобів для наступу на Запоріжжя. І як бачимо - система спрацювала. Батальонно-тактична група росіян почала закінчуватись, навіть не побачивши ЛБЗ. І це результат роботи, правильної системної роботи великої групи людей на Запорізькому напрямку. Ну і приємно коли ти сам був в ній "маленьким гвинтиком", - додає Serg Marco.
🔥 Полтавські гвардійці зупинили масштабний наступ на Запорізькому напрямку Запеклий штурм не вщухав упродовж усього дня — від самого ранку й до вечора.Ворог залучив три танки, 18 БМП, МТ-ЛБ і 41мотоцикл.Підрозділи 17-ї Полтавської бригади НГУ разом із бойовими побратимами з… pic.twitter.com/PhzWGhH8Ek— Акцент (@AkzentZaporozhe) April 14, 2025
Читайте також: Запорізький напрямок після Великодня: що змінилося на фронті