Пішов зі сцени на передову - запорізький митець розповів про свій шлях від актора до артилериста

Сергій Собержанський три роки захищав Україну в складі десантно-штурмової бригади та повернувся до творчого життя у рідному містіДо початку повномасштабного вторгнення Сергій був актором Запорізького академічного обласного театру імені Володимира Магара та виступав у театрі «Vie» на острові Хортиця (зараз відомий як «Дім актора»).

Як і багато представників творчих професій, котрі стали на захист України, її культури та історії, запоріжець долучився до лав Збройних Сил. Історію солдата Сергія Собержанського розповілина сторінці Запорізького обласного ТЦК та СП у фейсбуці.

Читайте також: Це було дуже ризиковано – як запорізькому металургу і військовому вдалося розблокувати важливий шлях на Покровському напрямку

«Багато хто з моїх колег по театральному цеху зараз на війні. Але з ким не розмовляв – всі прийшли до війська самі. В цьому є раціональність – сам обираєш підрозділ, посаду, навчаєшся та потрапляєш туди, куди планував. У тих, хто чекає повістки, здебільшого така можливість відсутня. Один з моїх колег на початку вторгнення призвався до ТРО, а наразі проходить службу в «Культурному десанті»,

— розповідає Сергій.

Сам Сергій потрапив до війська за повісткою у 2022 році.

«Чекав маршрутку до театру і до мене підійшли військовослужбовці ТЦК. Ми поспілкувались і мені вручили повістку. Пройшов ВЛК та чекав дзвінка. Я був готовий до служби і не розгубився, коли мені зателефонували через тиждень та повідомили, що треба прибути на збірний пункт

Каже: «Мені дивно спостерігати весь цей негатив до мобілізації. В 22-му році чоловіків обурювало, що їх відправляють додому «чекати дзвінка».

Сергій потрапив до елітної 80-ї окремої десантно-штурмової Галицької бригади, де спочатку працював у мінометній обслузі, а пізніше, після реорганізації підрозділу, у батареї ствольної артилерії з гаубицями 122 та 152 калібру.

«Я не дуже люблю згадувати свій бойовий досвід особливо перший бойовий вихід, - зізнається Сергій, - але мені точно пощастило з командиром і побратимами.

Наші стосунки можна назвати братерськими, де більш досвідчені товариші у всьому допомагають та підтримують. Я дуже вдячний хлопцям. Завдяки їм протримався майже 3 роки. Для мене вони приклад того яким має бути чоловік, громадянин, патріот

Я зрозумів ще на початку, що ця війна нікого не омине, тому єдиним вірним рішенням було взяти до рук зброю та захищати свій дім.

Зараз створені всі умови, щоб долучитись до Сил оборони – застосунки, рекрутингові центри, навчальні програми. Кожен свідомий громадянин може отримати військову спеціальність де буде максимально корисним.

Триває війна, яка вже знищила багато. Ворог може прийти у твій дім і робити все що йому заманеться, тому єдина порада для тих, хто досі відсторонюється від подій навколо - бути гідним громадянином, обирати напрям у якому ви принесете найбільше користі для нашої Перемоги».

Після рішення військово-лікарської комісії про неможливість подальшої служби в бойовому підрозділі, запоріжець повернувся до рідного міста та продовжив службу в одному з територіальних центрів комплектування.

«Я в Запоріжжі всього два тижні, поки що адаптуюсь. У вільний час буваю у місті, вивчаю репертуар театрів, навідую старих знайомих по цеху. Потроху соціалізуюсь після бойових дій.

Сергія позитивно вразили зміни в місті.

Приємно вразило Запоріжжя – життя вирує, незважаючи на близькість фронту. На початку 2022 року люди їхали з міста, зачинялись магазини, наш театр майже не давав вистав.

Сьогодні театр працює, люди повернулись, працює бізнес, відкриваються нові локації. В місті багато перспективної молоді, і що приємно для мене – саме в театральному просторі.

Першим кроком до мирного життя для Сергія Собержанського стало відвідування вистави «TANGO cover versions» — танцювального шоу, де музика, костюми і хореографія виконані в стилі танго.

Він також з інтересом чекає на прем'єру драми «Неможливість» за твором Карела Чапека «Мати», яка розповідає про людські взаємини під час війни.

Перше, що зробив після повернення – відвідав театр. Подивився виставу «TANGO cover versions». Це танцювальне шоу, в якому музичне супроводження, костюми, танець – усе в стилі Танго.

Зараз колективом готується прем’єра – драма «Неможливість». Це драматична вистава про сьогодення. Паралельний погляд на події початку двадцятого сторіччя та сучасних подій в нашій Батьківщині.

Постановка ставиться за твором Карела Чапека «Мати». Вистава розкаже про взаємовідносини людей під час війни, про сімейні стосунки, про друзів», — розповів Сергій.

Творчі плани залишаються важливою частиною життя колишнього артилериста.

«Я займаюсь музикою. Граю на гітарі. Почав ще до війни робити свої заходи. Зараз, коли з’являється час граю на гітарі, пишу вірші. Для мене це ідеальний варіант терапії.

Вже встиг записати пісню, яку створив під час служби, на черзі ще три.

Перше, що зроблю після перемоги? Мабуть, спробую організувати якусь музичну подію. За участі митців, які воювали. Є така мрія )», - зазначив Сергій.

Раніше ми писали, що прикордонник з Гуляйполя врятував поранених побратимів у тяжкому бою на Харківщині

Источник: ZPRZ.CITY