Дефіцит кадрів - у Мелітополі фельдшери прийматимуть пологи та призначатимуть життєво важливі таблетки (Скріни)
Ситуація з медициною в окупованому Мелітополі стає все більш критичною. Окупаційна влада не може вирішити питання з дефіцитом медичних кадрів.
Тому вже цього року фельдшери отримають широту повноважень та виконуватимуть обов'язки лікарів.
Нестача навіть у РФ Російське МОЗ прийняло рішення дозволити середньому медичному персоналу, фельдшерам та акушеркам, приймати пологи та призначати ліки. Ці лікарські функції будуть доступні їм за «недоукомплектованості» медустанови. Набере чинності цей дозвіл з 1 вересня цього року.
Йдеться про фельдшерів, які працюють у здравпунктах (медичних пунктах на промислових підприємствах, в установах для надання долікарської або першої допомоги), фельдшерсько-акушерських пунктах, лікарських амбулаторіях та поліклініках.
Скріншот із пропагандистського ТГ-каналу
Навіть медики в РФ вважають, що ця ухвала була прийнята через дефіцит кадрів.
«Если раньше на скорой помощи были специальные акушерские бригады, теперь всех рожениц везут обычные бригады, еще и, как правило, состоящие из одного фельдшера. А вы представляете, каково ему принять роды в машине?
», - пише голова профспілки «Фельдшер.ру» Дмитро Бєляков.
А статистика виглядає так: у 2024-му році брак медперсоналу становив понад 23 тисячі лікарів і близько 63 тисяч представників середнього медперсоналу.
Тобто тепер навіть на «великій землі» виписати життєво важливі таблетки або прийняти пологи може людина, яка не має вищої медичної освіти. Знайшлася така собі Лариса Попович, директор Інституту економіки охорони здоров'я, яка заявила, що краще отримати допомогу від фельдшера, ніж взагалі залишитися без допомоги, але насправді нормальна постановка питання полягає в тому, щоб ліквідувати дефіцит кваліфікованих лікарів, а не залучати фельдшерів.
І якщо такий бардак твориться в РФ, можна тільки уявити, що очікуватиме ТОТ України, зокрема й Мелітополь.
Що ж чекає на Мелітополь Медицина в окупованому Мелітополі загалом – це безпросвітний морок. «Космічні» ціни на обслуговування навіть банальний похід на прийом може полегшити гаманець на кілька тисяч рублів.
Величезні черги як у приватні клініки, так і державні. Запис на прийом може здійснюватися на півроку-рік наперед.
Але найголовніше – це дефіцит кадрів, а також низька кваліфікація лікарів. Днями один з гастролерів з Єкатеринбургу заявив, що на ТОТ Запорізької області в лікарнях замість 500 осіб персоналу ледве набирається 100.
А все тому, що після окупації міста та району багато лікарів виїхали до Європи чи на підконтрольну Україні територію. Тому в Мелітополі залишилися не найкращі, а ті, хто готовий співпрацювати з окупантами.
Будь-які програми на кшталт «земського лікаря» проблему вирішують частково. Справді, є лікарі, які їдуть до окупованого міста з РФ, із Криму. Проте, по-перше, їх не так уже й багато, по-друге, їдуть вони не заради лікування мешканців «нових» регіонів, а заради відстрочки від армії, пільг, підвищеної зарплати та житла. Тож не дивно, що жителі Мелітополя найчастіше вважають за краще лікуватися в російських Краснодарі, Нальчику, Ростові чи Криму.
І потім, великого потоку лікарів з РФ чекати не слід через причину, озвучену вище - країні-агресору самій не вистачає лікарів. Непоодинокі випадки, коли жителі «великої землі» відкрито обурюються тим, що російські лікарі їдуть на ТОТ на заробітки.
Тепер, після нової постанови, можна припустити, що медицина в окупованому місті відкотиться ще років на 100 тому, коли по селах один фельдшер рвав зуби, приймав пологи, ставив уколи і лікував від застуди.