Великдень для всіх: у "Родинній пекарні" мелітопольці печуть паски для прифронтових громад Запоріжжя (фото, відео)

Скільки коштує мелітопольська паска в Запоріжжі і що відбувається за лаштунками кухні «Сімейної пекарні» напередодні Великодня дізналися журналісти РІА Південь.

У мелітопольській "Родинній пекарні" вдень, і вночі випікали паски, щоб і потребу міста закрити, і прифронтові громади Запоріжжя безкоштовним святом забезпечити.

Перше, що кидається у очі всередині – прапор “Мелітополь. Саме тут”. Все тому що пекарню відкрила родина переселенців з Мелітополя – Євген та Вікторія Долгі. Після окупації Мелітопольщини вони втратили все, а голова сім’ї ледве залишився в живих після побиття окупантами.

Євген проводить нас за лаштунки, в серце пекарні – кухню. Половина працівників – ВПО, розповідає підприємець, хто з Мелітополя, хто з Бердянська. Але що найголовніше – всі працівники професіонали своєї справи. Обпеченими руками вони дістають хліб, мелітопольські пряники та паски з печі.

Цей тиждень пекарі працюють в день і вночі, змінюючи один одного. Все щоб закрити потребу у пасках для прифронтових громад перед Великоднем.

- Це проєкт WCK (world central kitchen)*. Вони замовили у нас паски для прифронтових громад,

щоб, як я розумію, безкоштовно роздати їм. Нас запросили долучитися та зробили масштабне замовлення. Ми погодились - прифронтовим громадам, як і нам переселенцям, живеться дуже важко.

World Central Kitchen – це некомерційна організація, яка надає продовольчу допомогу по всьому світу. ГО “Мелітопольщина”, започаткована родиною Долгих, співпрацює з World Central Kitchen вже три роки, та від неї раніше надавали благодійну допомогу:

- Мабуть всі мелітопольці пам’ятають нашу співпрацю з World Central Kitchen, коли на вул Гоголя була видача продуктових наборів. Зараз ця організація зосереджується більше на допомозі прифронтовим громадам. Тому зараз наш благодійний фонд “Мрія” надає більше дитячі речі, гігієну, памперси. У нас тут раз на два тижні відбувається видача.

Євген розповідає, громадську організацію “Мелітопольщина” вони з дружиною започаткували влітку 2022. Потім започаткували благодійний фонд “Мрія”. Зараз ГО влаштовує заняття з дітьми, школу волонтерів, співпрацює з міжнародними організаціями. Її членам є близько 200 мілітопольців.

Втрачений дім, відновлена справа

На Мелітопольщині у родини був чималий бізнес, проте окупанти все відібрали. Базу відпочинку разграбили військові, у квартирі поселились фсбешники, зі шкільних столових вивезли обладнання. Залишили тільки кредит за бізнес, якого більше немає:

- Я за свої гроші облаштував шкільні їдальні – харчоблоки маю на увазі. Купив обладнання, робив ремонт, брав кредит на це, який сплачую до сих пір. Бо без кредитів бізнес не може жити. Шкільні їдальні працюють в окупації, на цьому обладнанні зараз працюють інші люди, а ми платимо кредит.

Після виїзду, родина Долгих розпочала все з нуля. Не маючи ні грошей, ні обладнання, ні колективу, відкрила “Родинну пекарню”. Допоміг грант від держави та підтримка міжнародних партнерів:

- Почати працювати було досить важко. Перші два місяці я сам у печі стояв. А зараз до сьогоднішнього дня працюю і грузчиком, і водієм, і закупщиком, і экспедитором, і касиром, і бухгалтером, і всім на світі, - розповідає Євген Долгий, жартома додає: Насправді ж власник пекарні Вікторія, я так – найманий працівник.

Євген розповідає така економія на кадрах та логістиці дозволяє продавати випічку за “забутими цінами”.

Так, наприклад, великодня паска у пекарні коштує 56 грн.

- Булочка у нас робиться на молоці – від 8 до 12 грн. 12 грн – саме дорога булочка з творогом та маком. Хліб бездрожжевий – 15 гривень, з висівками – 10 гривень. Ну, коли я говорю ці ціни, зрозуміло який труд за цим стоїть.

Власник пекарні з гордістю каже, що зберігав стародавню рецептуру випічки та тримає родинний «скарб» в секреті. Так у пекарні можна скуштувати «Бердянські кренделя» та «Мелітопольський пряник». Євген розповідає: покупці приїжджають навіть з інших районів міста.

Працівниці пекарні наочно розповідають як випікають "Мелітопольський пряник". Журналісти РІА Південь долучились до майстер-класу Чому в Запоріжжі?24 бізнеси, які, як “Родинна пекарня”, були відкриті за рахунок грантів, припинили свою діяльність. Про це розповілаЗінаїда Бойко, директор Запорізького обласного центру зайнятості. Причини називає різні: зміна намірів, переїзд та зруйнування бізнесу через обстріли.

У прифронтовому Запоріжжі, в умовах коли інші бізнеси виїжджають, Євген розповідає про розширення. У “Родинної пекарні” з’явилась ще одна точка – МАФ за адресою Курузова,

3.

- Ми хочемо ще декілька точок відкрити влітку та додати цех тут у нас на пекарні. Про відкриття ще однієї пекарні поки мова не йде. Ще хочу встановити гібридну електростанцію, використовувати вітер та сонце. Щоб економити електроенергію та зберегти ціну на хліб.

На питання “Чому відкрити та розширювати бізнес вирішили у прифронтовому Запоріжжі?”, Євген відповідає так:

- У мене троє неповнолітніх дітей. Я виїхати за кордон можу у будь-яку секунду. По великому рахунку мені все одно де пекарню відкривати: тут чи на Карибських островах.

Але я прийняв рішення з родиною залишитись у Запоріжжя, працювати тут. Мій старший син пішов у піхоту, а ми з дружиною тут людям допомагаємо. Ймовірно, це мій зов душі. Так я ближче до Мелітополя знаходжусь.

Скуштувати мелітопольську випічку у Запоріжжі, можна у «Родинній пекарні» Долгих за адресою: проспект інженера Преображенського, 5 та у локації за адресою вул. Курузова, 3.

Читайте також: Мелітопольці відкривають успішний бізнес за грантові гроші в Запоріжжі. Та чому не всі бізнеси “виживають” (фото, відео)

Источник: РИА-М