"За півтора роки жоден суд не зміг скасувати рішення ФСБ": мелітопольцям забороняють в'їзд до Росії на десятиліття (скрини)

Сьогодні міжнародний аеропорт «Шереметьєво» під Москвою, крім основної своєї функції, виконує ще й роль фільтраційного табору для людей, які намагаються проїхати на окуповану частину України.

Для них це єдиний можливий шлях - через Росію - щоб хоч на якийсь час повернутися додому для вирішення справ. Однак більша частина «мандрівників» - зрадники України, які вирішили осісти в Росії та отримати громадянство РФ. Але найцікавіше те, що ФСБ їм масово забороняє в'їзд, пише OBOZ.UA.

Жорсткий допит і сон на підлозі Фільтрації за російськими правилами підлягають громадяни України, які виїхали в країни Європи після початку повномасштабного вторгнення, а зараз вирішили провідати своїх рідних або вирішити питання з документами, майном (наприклад, щоб продати квартиру). Ще одна категорія - українці, які постійно проживають у Росії, але не мають громадянства РФ. А щодо осіб, які мають паспорти і Росії, і України, то вони можуть в'їхати через інші КПП, зокрема аеропорт Внуково.

Сама фільтрація триває щонайменше чотири години і складається із заповнення довгої анкети,

ретельної перевірки документів, гаджетів і допиту співробітниками ФСБ. Але вона може зайняти і кілька днів. Увесь цей час люди не мають можливості купити нормальну їжу (є тільки снеки в автоматах), а сплять просто на підлозі.

За різними даними, тільки протягом літа в «Шереметьєво» померли 13-20 осіб, які не витримали «процедури». Росія, звісно ж, це заперечує.

За словами жінки, чия родичка намагалася проїхати на окуповану територію через «Шереметьєво»,відмову у в'їзді отримує більшість «претендентів».

«Моя тітка на запитання про причину поїздки чесно сказала, що хоче продати свою квартиру. ФСБшники ж їй відповіли, що на це розраховувати не варто, оскільки житло тих, хто виїхав, буде націоналізовано. У підсумку тітка отримала відмову у в'їзді. За її словами, поки вона чекала на рейс (на якому можна буде повернутися в країну вильоту. - Ред.) тільки двоє людей отримали «добро», - поділилася жінка.

Бумеранг по зрадниках Українці, які не мають бажання залишатися жити в окупації чи безпосередньо на території Росії, доволі філософськи сприймають невдачу. Хоча біль втрати рідної домівки і того,

що зараз там господарюють окупанти, звісно ж, неможливо заглушити. Але зовсім інша історія - коли не впускають до РФ тих наших «громадян», хто став на бік країни-агресора, ненавидить Україну і мріє про російське громадянство.

У Telegram є безліч каналів, які об'єднали десятки тисяч людей, яким близька тема проходження фільтрації в «Шереметьєво», а також тих, кому вже відмовили у в'їзді на територію РФ. Причомутермін заборони не місяць-два, у більшості випадків - від 20 до 50 років. Але кажуть, що були й «знущальні» відмови на 100 років, тобто довічно.

Але про це після невдалого проходження фільтрації росіяни не говорять. Дізнатися ж точний термін можна тільки надіславши запит на ФСБ не раніше ніж через 2-3 місяці. Причому залишаються без розгляду листи з українських e-mail або ж пошти GMail. Що стосується відповіді, то вона надходить приблизно через місяць.

скріншот тематичного пабліка

Що стосується причин відмови - ФСБ її ніколи не називає. Найпоширеніші тригери - історія відвідування «не тих» сайтів, фото, на якому присутня українська символіка тощо.

Проганяють по базі й контакти з телефонної книги.

За словами співрозмовника OBOZ.UA в українській розвідці, одного разу стався комічний випадок зі зрадником.

Одесит від початку повномасштабної війни вирішив пересидіти в Угорщині, але в підсумку зібрався в Росію.

«Ґрунтовно підготувався до фільтрації, до перевірки його сторінок у соцмережах (а там усе в дусі «Россия, вперед!») і вважав, що вже в нього точно не буде жодних проблем. Але серед його контактів виявився один зі «спеціальних» офіцерів ЗСУ, який ще років 10 тому був співвласником станції техобслуговування. Загалом «фейси» різко пожвавилися, а після кількох годин допиту «влупили» колаборанту відмову. Той був у шоці. Але як не намагався пояснити, що не розмовляв із людиною багато років і не знав, що та зараз служить, - це не допомогло», - розповів офіцер.

Проросійськи налаштовані колишні жителі України не можуть змиритися з відмовою у в'їзді. Багато хто з них пробує через деякий час знову штурмувати «Шереметьєво», однак це марно. Спроба проїхати в РФ лише одна. Якщо перший раз не впустили, на другий уже годі й розраховувати...

Марно й подавати позови до російських судів для скасування заборони.

«За півтора року жоден суд не зміг скасувати рішення ФСБ», - написав один із російських юристів у Telegram-каналі, присвяченому фільтрації в “Шереметьєво”.

скріншот тематичного пабліка

До речі, один із показових прикладів також стався з колаборанткою з Донецька, у якої в контактах виявився номер захисника України. Після відмови у в'їзді до РФ жінка звернулася до Хімкінського міського суду Московської області, де пояснила, що цей номер належить лікареві, у якого вона колись лікувалася. Але її слова суддів не вразили, і тепер зрадниця, у якої є «паспорт “ДНР”, не може отримати громадянство РФ, про яке так мріяла.

скріншот тематичного пабліка

Але і це ще не все. Виявилося, що ті, хто отримав відмову в «Шереметьєво»,автоматично стають нев'їзними і до Білорусі - у РФ і РБ спільна база.Тож так званим громадянам України після «вердикту» ФСБ нічого не світить ще в одній близькій їм за духом країні, яка є співучасником російської агресії.

Источник: РИА-М