Для Запоріжжя збільшили гранти на власну справу: скільки дають

У Запоріжжі 441 людина відкрила власну справу за державний грант. Це учасники національних програм “Власна справа” та “Гранти для ветеранів”, започатковані торік. Серед переможців 76 ВПО, 26 – учасники бойових дій та їхні дружини. На початку квітня уряд України вніс зміни щодо умов отримання таких грантів у прифронтових громадах, зокрема і в Запорізькій області, повідомила під час брифінгу директорка обласного центру зайнятості Зінаїда Бойко.

Зокрема, вдвічі збільшиться максимальна сума коштів для тих, хто планує відкрити власний бізнес та створити нові робочі місця. Пропонує уряд також гранти і для молоді віком від 18 до 25 років.

“Були звернення до служби зайнятості, до Міністерства економіки України. І було внесено зміну і дозволено займатися самозайнятістю, тобто тільки за умови реєстрації ФОП. Дозволяється отримати до 75 тисяч гривень без виконання умов працевлаштування, – пояснює директорка Запорізького обласного центру зайнятості Зінаїда Бойко. – Крім того, дуже важливо, що урядом було прийняте рішення про дозвіл отримання молодіжного гранту. Тобто люди від 18 до 25 років,

без будь-яких умов створення робочих місць, мають право отримати грант і розвивати свою справу, спробувати себе як підприємців у реалізації своєї мрії. І на початку саме цього місяця, 4 квітня, було ухвалене рішення збільшити державні гранти до 500 тисяч гривень для ще семи областей.”

Пропонує держава і грошові компенсації роботодавцям за облаштування робочих місць для людей із інвалідністю. А тим, хто працевлаштуватиме вимушених переселенців, передбачена тримісячна фінансова допомога для виплат заробітних плат. Для отримання таких компенсацій роботодавцю слід звернутися до обласної служби зайнятості, підкреслила Зінаїда Бойко.

“Для людей з ІІ групою інвалідності компенсація за облаштування робочого місця становить 80 тисяч гривень. Для облаштування робочого місця для людини з І групою інвалідності компенсація становить 120 тисяч гривень, – розповідає вона. – І це дає можливість закупити не тільки певне обладнання для роботи, а й дозволяє створити дуже комфортні умови для людини, щоб вона використовувала всі свої компетенції. Крім того, дуже важливою є підтримка наших внутрішньо переміщених осіб через компенсацію для роботодавця заробітної плати. На сьогодні компенсація складає 3 місяці поспіль по 8 тисяч гривень. І це теж знімає навантаження на роботодавця. А на мою думку, ще й створює умови для того, щоб заробітна плата, яка буде визначена такій людині на підприємстві, вона буде більш достойною, бо частина компенсує все ж таки держава.”

Оперативну інформацію про ситуацію читайте у нашому телеграмі

Источник: Телеканал МТМ