ШІ зможе посприяти акторам в отриманні «Оскара»
Американська Академія кінематографічних мистецтв опублікувала нові правила, які дозволяють використання технологій штучного інтелекту в стрічках, які претендують на «Оскар».
Однак Академія обіцяє, що при виборі переможців вона, як і раніше, вивчатиме внесок людей у той чи інший твір, пише «Закон і Бізнес» із посиланням на Бі-Бі-Сі.
У документі сказано, що застосування ШІ та інших цифрових інструментів «не допоможе та не нашкодить шансам на номінацію». Тому фільми, зняті за допомогою таких технологій, у принципі, можуть претендувати на заповітну статуетку.
Академія заявила, що нове формулювання правил для фільмів, створених за допомогою генеративного ІІ, рекомендувала її науково-технічна рада.
Крім того, нові правила встановлюють, що члени Академії, які беруть участь у фінальному турі голосування та визначають володарів «Оскарів», повинні обов’язково переглянути всі номіновані фільми в кожній категорії.
Про використання штучного інтелекту в кіно почали говорити особливо автивно після того, як у березні цього року на церемонії вручення премії «Оскар» Едріан Броуді отримав нагороду за найкращу чоловічу роль у фільмі «Бруталіст». У цій стрічці генеративний ШІ використовувався для покращення вимови актора, коли йому доводилося говорити угорською.
Потім з’ясувалося, що аналогічна технологія клонування голосу була використана для покращення голосів акторів у мюзиклі «Емілія Перес», який також отримав «Оскара».
Але навколо застосування ШІ у творчості, як і раніше, точаться палкі суперечки, а актори та автори побоюються, що навчені на їхніх творах комп’ютери згодом почнуть відбирати в них роботу.