Кличко пояснив свої слова щодо можливих територіальних поступок України

Міський голова Києва Віталій Кличко пояснив свої слова, сказані в інтервʼю журналістам BBC, про те, що Україні доведеться тимчасово відмовитися від частини своїх територій у рамках можливої угоди про припинення вогню з Росією.«У своєму інтервʼю журналістам BBC я говорив про те, що Україну можуть примушувати до територіальних поступок в обмін на припинення війни. На превеликий жаль, як ми бачимо, такий сценарій є цілком можливим. І про нього сьогодні говорять багато світових політиків і медіа. Тому, озвучивши це, я не відкрив Америку. І в інтервʼю я підкреслив, що український народ ніколи не прийме окупацію своєї країни Росією», – написав Кличко у соцмережах.«Ми розуміємо, що сценарій територіальних поступок суперечить нашим національним інтересам і проти його реалізації треба боротися до останнього. Це вимагатиме надзусиль і від нас, і від наших європейських партнерів», – додав він.Раніше в інтервʼю BBC мер Києва припустив, що Україні доведеться піти на територіальні поступки у рамках можливої угоди про припинення вогню з Росією.«Один зі сценаріїв – це відмовитися від територій.

Це несправедливо. Але для миру, тимчасового миру, це може бути тимчасовим рішенням», – сказав Кличко. При цьому він додав, що український народ «ніколи не прийме окупацію» РФ.На питання, чи обговорює з ним президент Володимир Зеленський якісь деталі можливого мирного врегулювання, Кличко відповів: «Ні. Президент Зеленський робить [це] сам. Це не моя функція».Агентство Reuters 25 квітня опублікувало текст документа, як стверджується, представленого спецпредставником президента США Стівом Віткоффом членам делегацій європейських країн на зустрічі в Парижі 17 квітня, присвяченій мирному врегулюванню в Україні.У тексті вказано, що він є «остаточною пропозицією» Сполучених Штатів Україні й Росії. Офіційно його автентичність не підтверджена. Раніше різні ЗМІ з посиланням на джерела повідомляли про низку пунктів цього плану, текст Reuters підтверджує їхні повідомлення.Серед умов, запропонованих США, – постійне перемир’я і початок технічних консультацій між сторонами. Як сказано в документі, Україна отримає гарантії безпеки від «групи європейських держав й охочих неєвропейських країн».

При цьому Україна має відмовитися від вступу до НАТО, але може домагатися вступу до ЄС.Також у тексті йдеться про те, що США де-юре визнають російський контроль над окупованим Кримом. Йдеться саме про визнання з боку США, а не України. При цьому не пояснюється, як США могли б визнати контроль Росії над Кримом, не визнаний міжнародним співтовариством.Також у документі сказано, що контроль Росії над Луганською областю і підконтрольними на даний момент Росії частинами Херсонської, Запорізької і Донецької областей України США визнають де-факто, з Харківської області Росія повинна буде вивести свої війська. Україна також, як сказано в документі, має повернути собі контроль над Запорізькою АЕС, але керуватиметься вона США з розподілом електроенергії між обома сторонами. Також сказано, що Україна має отримати свободу судноплавства Дніпром і контроль над Кінбурнською косою.Президент України Володимир Зеленський неодноразово заявляв, що при готовності України йти на поступки вона не готова де-юре відмовлятися від територій, включаючи Крим. Заява Зеленського про Крим викликала невдоволення президента США Дональда Трампа,

який дав зрозуміти, що не вважає за можливе повернення Криму під контроль України. При цьому Трамп сказав, що від України не вимагається визнавати Крим російським.У Києві, однак, не погоджуються з подібним підходом. Як повідомляє The Telegraph, у документі, підготовленому за підсумками зустрічі в Лондоні, що відбулася цього тижня, сказано, що Україна заперечує проти визнання російської анексії Криму іншими країнами. Також сказано, що Україна виступає проти обмежень на свою армію і військову промисловість.Незрозуміло, як ставиться Росія до пропозицій США. Офіційно Москва, як і раніше, вимагає передачі їй всієї території чотирьох областей України, про анексію яких вона раніше заявляла. При цьому ЗМІ писали, що Володимир Путін готовий відмовитися від цієї вимоги.

Источник: Радіо Свобода