Китайці у складі північнокорейських підрозділів беруть участь у війні проти України, повідомило джерело

Пекін направив близько 3 000 солдатів, інтегрованих у північнокорейські підрозділи, для надання допомоги російським військам у війні проти України, повідомив Epoch Times китайський дисидент, посилаючись на інформацію від інсайдера.

За його словами, перед вторгненням в Україну глава комуністичної партії Китаю Сі Цзіньпін і президент Росії Володимир Путін уклали секретну угоду, згідно з якою Китай зобов'язався підтримати Росію.

Дисидент Юань Хунбін, колишній професор права Пекінського університету, який нині живе у вигнанні в Австралії, розповів Epoch Times, що отримав цю інформацію від інсайдера, чий батько — високопосадовець Комуністичної партії Китаю (КПК), якого було усунуто в результаті політичної чистки Сі Цзіньпіном.

За даними джерела, до складу північнокорейських підрозділів було включено близько 3 000 китайських солдатів — переважно сержантський склад. Сержанти відповідають за навчання солдатів і ухвалення ключових рішень на місцях, що робить їх основою будь-якої військової сили.

«Для КПК це відрядження служить важливій меті: отримати безпосередній досвід ведення сучасної війни в рамках підготовки до можливого майбутнього конфлікту за участю Тайваню»,

— пояснив Юань, посилаючись на інформацію від свого джерела.

Раніше цього місяця, після захоплення двох китайських солдатів, президент України Володимир Зеленський оголосив, що українські спецслужби виявили 155 громадян Китаю, які воюють разом із російськими військами.

Пекін швидко спростував причетність уряду, наполягаючи на тому, що ці люди діяли самостійно як найманці.

Якщо буде доведено, що ці китайські громадяни були спонсоровані державою, Китай можуть звинуватити в порушенні міжнародних законів, що забороняють участь держави в найманській діяльності.

За словами інсайдера, розміщення китайських військ є частиною секретної угоди між Сі і Путіним, досягнутої до повномасштабного вторгнення Росії в Україну. Переговори щодо цієї угоди почалися ще 2020 року і завершилися остаточним рішенням про її підписання 2022 року.

У рамках цього договору Пекін підтримував Росію не тільки прямою військовою участю, а й непрямими способами. Зокрема, коли Північна Корея відправляла війська воювати на боці Росії, Китай надав спорядження для 100 000 північнокорейських спецпризначенців.

«Крім того, за кожну втрату, якої зазнала Північна Корея на полі бою, Китай обіцяв поповнювати війська», — сказало джерело.

В основі угоди між Путіним і Сі лежить прагнення перебудувати світовий порядок за допомогою того, що вони називають «глобальними змінами, що відбуваються раз на століття».

За словами джерела, обидва лідери розглядають нинішній момент як рідкісну можливість для масштабних перетворень, спрямованих на те, щоб кинути виклик «однополярному світу, в якому домінують Сполучені Штати». Таким чином, Китай і Росія можуть об'єднати зусилля, щоб замінити Сполучені Штати як світового лідера і змінити міжнародний порядок.

Наразі економічна, дипломатична та військова підтримка Росії Китаєм є найбільшою перешкодою для зусиль президента США Дональда Трампа щодо укладення угоди про припинення вогню, вважає інсайдер.

Источник: Велика Епоха