Естонія створить воєнну базу біля кордону з Росією

Начальник генерального штабу Естонії генерал-майор Вахур Карус повідомив, що сили оборони його країни планують створити базу в Нарві. Там розмістяться понад 200 естонських солдатів, а також союзні підрозділи.Про це повідомляє ERR. "Командувач силами оборони заявив про це, поговоривши також із різними парламентськими партіями, і отримав напрочуд позитивну відповідь. Я спитав, чому сили оборони ще не в Нарві", — наголосив військовий.Він зазначив, що завдяки Оборонному союзу військові присутні там, але план все ще полягає в тому, щоб на постійній основі перекинути підрозділи до Нарви — таким чином дати жителям Нарви сигнал про дуже сильну присутність там Естонської держави. "Привчити мешканців Нарви до того, що сили оборони є повсякденною частиною їхнього міського пейзажу, і, по суті, дати жителям Нарви невелику гарантію того, що ми справді там, що це Естонська держава і це дуже сильне естонське місто", — сказав Карус. Він пояснив, що сили оборони планують створити єдину базу, де по черзі розміщуватимуться різні підрозділи. "Деякий час я перебував на бойовому чергуванні,

а потім повертався до Йихві чи Тапи, щоб знову пройти звичайну підготовку на якийсь час", — наголосив він. На базі розміщуватимуться чинні військовослужбовці, призовники та резервісти. "Підрозділ, який ми вирішили направити туди, — залежно від того, на якому етапі циклу підготовки він знаходиться, може абсолютно вільно взяти з собою всіх своїх резервістів і вирушити туди для несення бойової служби. Але чисельність ми говоримо про 200-250 людей за раз", — сказав Карус.Провідний Йоханнес Вольтрі запитав, чи посилення присутності в Нарві також і більша присутність збройних сил, і які системи озброєння будуть переміщені ближче до кордону з Росією. "Якщо сили оборони підуть туди, вони, звичайно, заберуть із собою всю свою зброю", — відповів Карус. "Однак це не те, із чим сили оборони вже не стикалися в Нарві. У нас є батальйони Viru та Kalev [дислоковані в Йихві], які, як і раніше, дуже тісно пов'язані з Нарвою, постійно вирушаючи туди на навчання або навіть на паради, тому вони беруть із собою своє спорядження", — йдеться у заяві Каруса. Зараз Естонський центр оборонних інвестицій (RKIK)

оцінює потенційні об'єкти нерухомості в місті Нарва та його околицях, де можна було б побудувати базу. Мета полягає в тому, щоб побудувати базу якомога ближче до міста. "Саме для того, щоб це стало звичайною частиною повсякденного життя мешканців Нарви", — сказав Карус. Він зазначив, що одна з функцій бази також є символічною, тобто передача повідомлення. "Естонські солдати служать у місці, де одне з наших найбільших міст знаходиться прямо на кордоні, так би мовити, вони також можуть надіслати туди сигнал безпеки. Друге, що я безперечно вважаю за обов'язок сил оборони перед жителями Нарви — Нарва — єдине велике місто в Естонії, де сили оборони насправді були дуже мало представлені", — заявив генерал. На базі також буде розміщено підрозділи союзників. "Союзники, безумовно, рухаються туди, де ми знаходимося, і це був усвідомлений вибір", — сказав Карус. "Цікаво, що саме цього хочуть самі союзники — відвідати і Нарву, і Йихві. Для них це щось екзотичне. Але для нас це просто те, що оскільки союзні підрозділи інтегровані з Силами оборони Естонії, куди б не пішли Сили оборони Естонії, туди підуть і наші союзники", — додав військовий.Раніше Politico повідомляв, що Нарва — місто, яке розташоване між Естонією та Росією, — може стати "місцем початку Третьої світової війни". Кремль прагне захопити його та територію навколо нього.Нагадаємо, нещодавно джерела в НАТО повідомили, що країна-агресорка Росія відпрацювала сценарії можливого нападу на Фінляндію та інші країни на східному фланзі Північноатлантичного альянсу.

Источник: TrueUA