ЄС знайшов спосіб розірвати чинні контракти на постачання російського газу без штрафних санкцій, – Reuters
Європейська комісія оцінює, чи може вона законодавчо заборонити компаніям в Європейському Союзі підписувати нові контракти на російське викопне паливо.
Як пише Reuters, про це заявив високопоставлений чиновник ЄС, інформує UAINFOorg з посиланням на NV.
Єврокомісія також працює над правовими варіантами, які дозволять компаніям ЄС розривати чинні контракти на постачання газу з Росією без штрафних санкцій, додав високопоставлений чиновник.
Комісія оцінює можливість надання компаніям правової підстави посилатися на форс-мажорні обставини та виходити з російських газових контрактів без сплати штрафів за це.
Читайте також: ЄС стримує санкції проти російського СПГ, щоб мати козир у торгах із США, – Reuters
«Оскільки деякі країни-члени обіцяють заблокувати будь-які санкції ЄС щодо російського газу, Єврокомісія натомість шукає інші інструменти, які могли б прискорити припинення залежності Європи від російських енергоресурсів», — йдеться в публікації. — «Єврокомісія планує викласти варіанти для цього в „дорожній карті“, яка має бути представлена 6 травня».
При цьому Єврокомісія розглядає варіанти,
потенційно включаючи торгові заходи ЄС, які можуть заборонити європейським компаніям укладати нові контракти на російське паливо.
Заборона нових контрактів спрямована на те, щоб скоротити спотові закупівлі європейськими компаніями російського скрапленого газу (СПГ).
У той час як поставки російського трубопровідного газу впали після повномасштабного вторгнення Москви в Україну в 2022 році, ЄС збільшив імпорт російського СПГ минулого року.
Читайте також: У ЄС хочуть укласти зі США нову угоду щодо газу, – Politico
У 2024 році ЄС все ще отримував 19% загальних поставок газу та СПГ з Росії.
Єврокомісія заявила, що будь-які заходи щодо обмеження російського імпорту енергоресурсів повинні завдати шкоди Москві більше, ніж ЄС, і враховувати вплив на енергетичну безпеку Європи та ціни на паливо.
«Після публікації своєї дорожньої карти наступного місяця Єврокомісія планує провести обговорення з державами-членами та компаніями ЄС», — йдеться в публікації. — «Якщо Комісія вирішить рухатися вперед із будь-яким із правових інструментів, вона запропонує законодавчі акти для цього. Для цього може знадобитися схвалення Європейського парламенту та значної більшості країн ЄС, залежно від типу запропонованого правового інструменту».
Підписуйся на сторінки UAINFO Facebook Telegram Twitter YouTube