Перстень рибалки і три домовини: де і як поховають Папу Римського
Похорон понтифіка проведуть через чотири-шість днів.
У віці 88 років у Ватикані помер глава католицької церкви Франциск.
Після смерті Папи Римського розпочинається дев’ятиденна жалоба, відома як Novendiale. Загальнонаціональну жалобу також оголошують в Італії.
Дату похорону понтифікат визначають кардинали, її ще не оголосили, повідомляє Слово і Діло.
За традицією смерть Папи Римського підтверджує камерленго (зараз цю посаду обіймає кардинал ірландського походження Кевін Фаррелл): він кілька разів викрикує його ім’я, тричі постукуючи по його голові невеликим срібним молоточком. Зараз смерть підтверджують лікарі стандартними методами. Після смерті глава служби охорони здоров’я Ватикану оглядає тіло, встановлює причину смерті та пише звіт.
Зміни в обряд, які нещодавно внесли на прохання Франциска, дозволяють провести офіційне підтвердження смерті у його приватній каплиці, а не в спальні.
Після смерті з пальця Папи знімають перстень (перстень рибалки, який використовують для запечатування документів Ватикану), воно знищується. Для кожного Папи перстень виготовляють індивідуально,
на ньому зазначене його ім’я. Покої Папи опечатують (Франциск мешкав у резиденції Каса-Санта-Марта), про його смерть повідомляють Колегію кардиналів, а потім і світ. Деталі церемонії
Відповідно до протоколу Ватикану розтин тіла Папи не проводять.
Колегія кардиналів збирається наступного дня після смерті Папи, щоб обговорити плани похорону та процес вибору наступника. Вони також повинні вирішити, коли тіло Папи буде доставлене до собору Святого Петра у Ватикані.
Одразу після смерті тіло Папи залишають у його приватній каплиці. Камерленго складає офіційну заяву про смерть, додаючи свідоцтво, підготовлене начальником служби охорони здоров’я.
Зазвичай забальзамоване тіло Папи поміщали на підвищений похоронний катафалк у соборі Святого Петра для публічного прощання, яке тривало три дні. Обряд переглянули: тіло Франциска буде виставлено для прощання у відкритій труні.
Раніше понтифіків ховали у трьох трунах із кипариса, свинцю та дуба. Франциск попросив поховати його в одній труні, зробленій із дерева та цинку. Папа буде одягнений у червоні літургійні шати, митру — традиційний головний убір єпископів — і вовняний паліум.
Поруч ставиться пасхальна свічка.
У ніч перед похороном камерленго присутній на церемонії запечатування труни разом з іншими старшими кардиналами. На обличчя Папи кладуть білу тканину. Разом із ним у труну поміщають мішечок із монетами, карбованими під час його папства, а також письмовий звіт про його папство. На кришці труни зображені хрест і папський герб.
Місце спочинку
Похорон Папи Римського проводить декан Колегії кардиналів, зараз це італійський кардинал Джованні Баттіста Ре.
Традиційно Папу ховають у гротах Ватикану під собором Святого Петра. Але Франциск попросив поховати його в базиліці Санта-Марія-Маджоре в Римі, яку він регулярно відвідував. Останнім понтифіком, похованим за межами Ватикану, був Лев XIII: він помер у 1903 році та був похований у римській базиліці Святого Іоанна Латеранського.
Через два-три тижні після похорону папи Колегія кардиналів збереться в Сікстинській капелі, щоб провести конклав — процес обрання нового папи.
Нагадаємо, глава католицької церкви Франциск лікувався від двосторонньої пневмонії та переніс госпіталізацію.