Суд США постановив, що Google є незаконною монополією на продаж реклами

Підрозділ рекламних технологій Google є незаконною монополією, постановив федеральний суд в Александрії, штат Вірджинія, у четвер, що поглиблює регуляторні проблеми інтернет-титана та підвищує привид того, що йому, можливо, доведеться позбутися основного джерела доходу.

Рішення окружного судді США Леоні М. Брінкеми з Окружного суду США Східного округу Вірджинії стало ще одним серйозним ударом для Google після того, як минулого року вона програла іншу справу про федеральну монополію, подану Міністерством юстиції проти її пошукової системи. У 2023 році суд присяжних визнав, що Google порушила закони про монополію, керуючи своїм магазином додатків, і компанія також стикається з антимонопольним тиском у Європейському Союзі.

У своєму вироку Брінкема заявила, що Google «навмисно брав участь у серії антиконкурентних дій, щоб придбати та зберегти монопольну владу на рекламних серверах видавців і ринках обміну рекламою для медійної реклами у відкритому Інтернеті».

Цей випадок у поєднанні з іншими антимонопольними проблемами компанії може значно змінити інтернет-ландшафт,

обтяжуючи материнську компанію Google Alphabet, яка намагається закріпитися в нових сферах проти OpenAI і TikTok.

Google уже готується до негативних наслідків після окремого знакового рішення в серпні про те, що всюдисуща пошукова система Google працює як незаконна монополія, а слухання щодо наслідків мають розпочатися в понеділок. Міністерство юстиції попросило суддю Аміта П. Мехту з Окружного суду США округу Колумбія розпорядитися про вилучення браузера Google Chrome серед інших жорстких заходів, які означатимуть найсуворіше покарання для технологічної компанії за порушення антимонопольного законодавства за десятиліття.

«Цей рік стане роком, коли доля Google буде вирішена на волосині», — сказав Даміан Роллісон, старший директор із аналізу ринку SOCi, компанії рекламних технологій. «Цього року Big Tech зіткнуться з рахунками, оскільки регулятори серйозно ставляться до його надзвичайного впливу на нашу економіку та наше культурне життя».

Справа у Вірджинії стосується ролі Google у посередництві продажу та розміщенні мільйонів оголошень щодня на веб-сайтах по всій мережі.

Суддя встановив, що Google має незаконну монополію на дві частини ринку, які обслуговують веб-видавців, і тепер наказав компанії та уряду розробити можливі «засоби правового захисту» або виправлення, щоб зупинити монополістичну поведінку Google. Суддя постановив, що Google не має монополії на тій частині ринку, яка обслуговує самих рекламодавців.

«Ми виграли половину цієї справи, а іншу половину будемо оскаржувати», — сказала Лі-Енн Малхолланд, віце-президент Google із питань регулювання, на X після того, як рішення було оприлюднено. "Ми не згодні з рішенням суду щодо наших інструментів для видавців. Видавці мають багато варіантів, і вони вибирають Google, тому що наші рекламні технічні інструменти прості, доступні та ефективні".

Ебігейл Слейтер, помічник генерального прокурора антимонопольного відділу Міністерства юстиції, заявила в дописі на X, що це рішення стало «визначним рішенням» і «ще одним історичним кроком у відновленні застосування» антимонопольного закону про Акт Шермана 1890 року .

Щодня сотні мільйонів оголошень показуються людям на веб-сайтах по всьому Інтернету.

Сотні технологічних компаній працюють за лаштунками, щоб проводити аукціони, зіставляти оголошення з конкретними людьми на основі їхніх онлайн-даних і передавати оплату між рекламодавцями та власниками веб-сайтів. Google є найважливішою компанією, яка надає цю технологію, оскільки за останні два десятиліття придбала менші фірми, які володіли різними частинами ринку.

На початку 2023 року Міністерство юстиції подало позов до групи генеральних прокурорів штату, звинувативши Google у «підтасовці правил аукціонів» для онлайн-реклами на шкоду веб-видавцям, рекламодавцям і звичайним споживачам.

Вони стверджували, що Google використовував свій контроль над різними важливими частинами технологій, необхідних для розміщення цифрової реклами, щоб змусити рекламодавців і видавців використовувати більше власних продуктів на шкоду конкурентам.

У своєму рішенні Брінкема постановила, що Google бере участь у «зв’язуванні» або вимагає від клієнтів використовувати один із її продуктів, щоб отримати вигоду від іншого.

«Понад десять років Google об’єднувала свій рекламний сервер для видавців і рекламну біржу за допомогою договірної політики та технологічної інтеграції,

що дозволило компанії встановити та захистити свою монопольну владу на цих двох ринках», — написав суддя.

Рішення, винесене в четвер, поставило Google перед питаннями про майбутнє її підрозділу медійної реклами, який приносить близько 8 мільярдів доларів на квартал, приблизно десяту частину від загальної суми компанії.

Критики домінування Google в Інтернеті раділи перемозі та тиснули на уряд, щоб він домагався розпаду бізнесу Google. «Розбити імперію рекламних технологій Google, змусивши її відмовитися від свого рекламного сервера видавців і обміну рекламою, тепер слід терміново рухатися вперед», — заявив в електронному листі Баррі Лінн, директор Інституту відкритих ринків і давній борець проти влади великих технологій.

Лобісти Google відреагували на це рішення.

«На жаль, постійне прагнення Міністерства юстиції покарати Google за її успіх у вузькій частині рекламної екосистеми загрожує створити тривожний прецедент для інноваторів Америки», — сказала Кейт Браун, представник кампанії «Не ламай те, що працює», спроби протистояти антимонопольній реформі, фінансованій Асоціацією індустрії комп’ютерів і комунікацій.

Google є однією з найдорожчих компаній у світі та домінує у величезних просторах Інтернету. Але значні антимонопольні санкції можуть зменшити контроль над компанією. Інші технологічні гіганти, такі як Microsoft, Apple і Amazon, разом із новими стартапами виграють, якщо Google спіткнеться.

Далі Брінкема визначить, які заходи слід застосувати до Google, щоб відновити конкуренцію на ринку. Прокурори Міністерства юстиції не приховували свого наміру вимагати примусового вилучення рекламного підрозділу. У той же час Брінкема постановила, що придбання Google у 2007 році DoubleClick, основної частини її рекламного бізнесу, не було незаконним, що потенційно робить малоймовірним те, що вона накаже продати його.

Рішення прийнято в той момент, коли адміністрація Трампа продовжує групу антимонопольних переслідувань великих технологічних компаній. Окрім судового розгляду щодо пошукового бізнесу Google, який розпочнеться наступного тижня, Meta також захищається у судовому процесі проти претензій Федеральної торгової комісії про те, що компанія має монополію на соціальні медіа та обмін повідомленнями.

Виконавчий директор Google Сундар Пічаї веде наступ на чарівність Трампа і був одним із кількох керівників Кремнієвої долини, які були присутні на його інавгурації. Пічаї наголосив на ролі, яку дослідження Google у нових секторах, таких як штучний інтелект і квантові обчислення, можуть зіграти в меті Вашингтона щодо того, щоб Сполучені Штати продовжували лідирувати у світі в технологічних інноваціях, на чому часто наголошує Трамп.

«Я люблю Google», — сказав Трамп журналістам минулого тижня. «Я їм не дуже подобався під час першої адміністрації, але зараз я їм дуже подобаюся».

Источник: internetua