Росія готується до війни в космосі та працює над зброєю, що могла б глушити Starlink, – Forbes
Росія розгортає сучасні винищувачі-бомбардувальники та ракети для знищення терміналів від SpaceX – Starlink – по всій Україні. Країна-агресорка також розробляє зброю, яка може бути використана в майбутній космічній війні із Заходом.
Про це повідомляє 24 Каналз посиланням на матеріал Forbes.
Яку зброю випробовує Росія для глушіння StarlinkПісля шквалу погроз збити західні супутники, які допомагають Україні, Москва почала випробовування своєї протисупутникової ракети "Нудоль". У виданні зазначили, що ця система вже була запущена для підриву космічного корабля радянських часів на низькій навколоземній орбіті.
В майбутньому ця ракета теоретично може влучити в будь-який із 7 000 супутників SpaceX.
За словами Вікторії Самсон, головного директора з космічної безпеки та стабільності фонду Secure World Foundation, російське міністерство оборони може розглядати можливість оснащення протисупутникових ракет "Нудоль" ядерними боєголовками. Проте вона швидко додала, докази цього ще не переконливі.
В одній зі своїх доповідей Самсон зазначає, що російський оборонний комплекс,
що виробляє ракету прямого підйому, позиціонує "Нудоль" як "потенційну загрозу для кожного американського космічного апарату на низькій навколоземній орбіті".
У зоні досяжності ракети "Нудоль" перебувають різні космічні апарати – від Міжнародної космічної станції (МКС) до супутників SpaceX Starlink, які передають широкосмуговий зв'язок українським військовим, і космічних апаратів Planet Labs, які роблять фото з рухом російських танків і ракетних бригад, залучених у вторгненні в Україну.
У доповіді "Глобальний контркосмічний потенціал 2025" Вікторія Самсон додає, що росіяни за часів СРСР розгорнули подібний перехоплювач з ядерною боєголовкою як частину системи протиракетної оборони. У НАТО її тоді назвали "Горгона".
Якщо кремлівські фахівці з озброєнь наввипередки розробляють нові ядерні боєголовки для "Нудолів", це може означати появу другого покоління систем доставляння атомної зброї. Росія працює над ними для потенційних космічних воєн із Заходом у майбутньому, – мовиться у матеріалі.
Що може статися, якщо Росія запустить ядерну зброю в космосУ 2024 році Білий дім оприлюднив інформацію,
що американські спецслужби виявили надсекретний російський проєкт із виробництва космічного корабля з ядерним озброєнням, який постійно переслідуватиме західні супутники на низькій навколоземній орбіті. Не було жодних ознак того, що Кремль відмовився від цих розробок.
Самсон, яка раніше працювала старшим науковим співробітником в Коаліції за зменшення ядерної небезпеки та в оборонному аналітичному центрі, зазначила що досі незрозуміло, скільки супутників з ядерним озброєнням може запустити Москва.
"Я б припустила, що більше одного, просто щоб мати резервний варіант на випадок, якщо виникнуть проблеми з першим. Але це буде настільки ефективна зброя ASAT, що цілий флот не знадобиться", – каже експертка.
Вона наголошує, що детонація потужної ядерної бомби на орбіті може не тільки знищити тисячі супутників, але й швидко спричинити загибель будь-яких космонавтів поблизу.
Дійсно, Агентство зменшення оборонної загрози Пентагону, яке провело серію імітаційних ядерних вибухів на різних висотах орбіти, заявило у широкому звіті, що вибух ядерної бомби потужністю 5 000 кілотонн поблизу МКС призведе до швидкої смерті всіх її космонавтів.
За прогнозами агентства, вибух "викликає променеву хворобу астронавтів приблизно протягом однієї години та 90% ймовірність смерті протягом 2 – 3 годин".
Журналісти зазначають, що коли Кремль востаннє випробовував "Нудоль" – без ядерної зброї на борту – він розтрощив масивний неактивний супутник та створив швидкісне мінне поле з уламків. Останнє швидко наблизилося до орбітальної траєкторії МКС та її міжнародного екіпажу.
Які модернізації здійснює Росія, щоб боротися проти StarlinkУ Росії неодноразово заявляли, що станції Starlink в Україні нібито є важливими військовими об'єктами. Кремль розгорнув сучасні винищувачі-бомбардувальники Су-34, реактивні системи залпового вогню "Торнадо-С" і безпілотники-камікадзе "Ланцет", щоб знайти та знищити.
За словами Вікторії Самсон, коли засновник SpaceX Ілон Маск почав постачати станції Starlink в Україні, він попередив користувачів про те, що російські війська можуть відстежувати їхні супутникові передачі наземно-космічного зв'язку і націлитися на ці термінали.
Маск також розповідав, що московські фахівці з радіоелектронної боротьби здійснювали одиничні атаки,
спрямовані на глушіння зв'язку Starlink. Він зазначав, що SpaceX бореться з цифровими атаками, оновлюючи програмне забезпечення терміналів, щоб протистояти цим кампаніям.
Росія надає великого значення інтеграції радіоелектронної боротьби у військові операції та вкладає значні кошти в модернізацію цього потенціалу, – пояснює Самсон у новому звіті "Контрпростір 2025".
Нещодавні модернізації стосувалися тактичних систем, що можуть глушити супутникові термінали користувачів і втручатися в системи наведення безпілотників і керованих ракет. Самсон стверджує, Росія має довгу історію використання засобів радіоелектронної боротьби під час конфліктів, і з початком війни в Україні відправила в бій одних з найкращих у цій галузі бійців.
Країна-агресорка також удосконалює свою систему "Тобол", призначену для атаки на іноземні супутникові передачі. Витік американських військових документів свідчить про те, що Росія використовувала щонайменше 3 установки "Тобол", намагаючись порушити сигнали комерційного супутника Starlink над Сходом України.
За словами експертки, починаючи з минулого року українські військові підрозділи повідомляють про поодинокі переривання зв'язку зі Starlink.
Водночас Кремль розробляє нову технологію атаки під назвою "Калинка", призначену "для виявлення і порушення сигналів, що надходять до супутників Starlink і від них".
Хоча деякі експерти з питань оборони прогнозують, що Кремль може підірвати одну або кілька ядерних боєголовок у космосі як асиметричну атаку, здатну знищити принаймні частину американських супутникових кілець, які переважають, експертка з військової космічної програми Москви і ядерної модернізації на факультеті військових досліджень Королівського коледжу Лондона Олена Гроссфельд каже, що така стратегія несе величезний ризик для Росії.
Якщо атомна атака на орбіті знищить хоча б один американський супутник, розгорнутий для моніторингу московських МБР з ядерними боєголовками, зазначає експертка, то "це саме по собі може розглядатися як передвісник ядерної атаки". Тож такі дії спровокують нищівну американську контратаку, внаслідок якої власні термоядерні ракети шахтного і підводного базування будуть вражати цілі по всій Росії.
На думку Гроссфельд, Владімір Путін, попри своє ядерне балансування на межі протягом останніх трьох років, не хоче розпалювати атомну війну Судного дня з альянсом НАТО, що складається з 32 країн.
Источник: 24tv.ua