Без штучних квітів: що вінничанам нести на Поминальну неділю

Традиційно в неділю після Великодня відзначають поминальний день — час, коли ми згадуємо померлих родичів і несемо на цвинтар квіти та солодощі. На Вінниччині цей день називають проводами, а в інших регіонах — гробками, дарною неділею, могилками, радницею. Щоб вшанувати пам’ять предків, варто приносити на могили живі квіти замість штучних. Які квіти краще обрати — досліджував I-VIN.INFO.

Останніми роками українці дедалі активніше відмовляються від пластикових квітів. За словами голови «Вінницького обласного осередку Всеукраїнської екологічної ліги», професора, доктора наук Олександра Мудрака, у Європі вже давно не використовують штучні квіти. Священники під час проповідей також наголошують на важливості використання живих квітів, адже штучні шкодять здоров’ю та довкіллю.

«У пластикових квітах та вінках міститься значна кількість токсичних речовин: діоксини, оксиди нітрогену, бісфеноли. Люди, які прибирають кладовища після свят, зазвичай спалюють ці сухі квіти. Під час спалювання небезпечні речовини потрапляють у навколишнє середовище. Діоксини проникають у ґрунт,

рослини, продукти харчування, питну воду, а також через шкіру, коли ми носимо відкритий одяг. Вони потрапляють до людського організму і діють як канцерогени — стимулюють утворення вільних радикалів, які, у свою чергу, спричиняють розвиток онкологічних клітин. Тобто — рак», — пояснює професор.

Також він додає, що спалювання штучних квітів може спричинити алергічні реакції, особливо у дітей, а також захворювання дихальних шляхів. Тому варто повністю відмовитися від використання пластикових вінків і квітів на користь живих.

А які квіти найкраще обрати для кладовища?

I-VIN.INFO підготував перелік найбільш довговитривалих:

Гвоздики — лідери витривалості, можуть зберігатися кілька днів навіть без води.

Хризантеми — особливо кущові, довго тримають форму і не в’януть швидко.

Альстромерії — витримують спеку й холод, довго стоять у букеті без води.

Антуріуми — мають щільні пелюстки, не бояться вітру та сонця.

Лілії — якщо не дуже спекотно, також можуть протриматися кілька днів.

Троянди — щільні сорти (кущові чи сортові) краще переносять умови без води.

Гладіолуси — довгі, урочисті,

стійкі, особливо в прохолодну погоду.

Корисні поради:

1.Обирайте свіжі квіти з міцними, неушкодженими стеблами.

2.Якщо є можливість, поставте квіти у пластикову пляшку з водою (можна обрізати й прикопати).

3.Використовуйте флористичну губку (оазис), змочену водою й обгорнуту плівкою — вона зберігає вологу 2–3 дні.

4.Також добре тримаються сухоцвіти або якісні декоративні квіти, якщо важливо, щоб композиція зберігалася кілька тижнів.

Утім, найголовніше цього дня — вшанувати пам’ять близьких, які відійшли. І зробити це можна не лише квітами, а й щирою молитвою або запаленою свічкою.

Нагадаємо, магнолії квітнуть у Вінниці: фоторепортаж з рожевих локацій.

Щоб отримувати новини вчасно підписуйтесь на наш Телеграм-канал.

Фото ілюстративне ( dostyp.com.ua)

Источник: iVin