Вінничанам радять утриматися від штучних квітів під час поминальних днів на кладовищах

Після Великодня настають дні поминання померлих, які в народі називають «проводами», «гробками» чи «дідами», а за церковним календарем — «радоницею». У ці дні вінничани традиційно йдуть на кладовища, щоб вшанувати пам’ять рідних. Останні десятиліття принесли з собою шкідливу моду — прикрашати могили штучними квітами.

Чому це шкідливо для довкілля, повідомили в Державній екологічній інспекції у Вінницькій області.

«Хоча такі композиції можуть виглядати привабливо, вони несуть велику небезпеку для довкілля. Штучні квіти виготовляють із пластику, поліестеру та інших синтетичних матеріалів, які не розкладаються або розкладаються століттями. З часом вони перетворюються на мікропластик, отруюючи ґрунт, воду та повітря. А коли такі квіти спалюють — у повітря потрапляють діоксини, формальдегід і інші токсини, що шкодять здоров’ю людини.

На більшості кладовищ немає можливості правильно утилізувати такі відходи, тож вони накопичуються або потрапляють у природу, де залишають слід на десятиліття. Ми не тільки псуємо довкілля, а й ризикуємо здоров’ям власних дітей та онуків», – зазначили в екоінспекції.

Також охоронці довкілля надали рекомендації вінничанам, з використання альтернативи штучним квітам.

Що ж робити? Замість пластику обирайте екологічні альтернативи:

Живі квіти — зрізані або висаджені багаторічники (тюльпани, нарциси, барвінок).

Гілки дерев — соснові, ялинові чи вербові композиції природні та довговічні.

Натуральні вінки — з сухоцвітів, лози чи тканини. Вони виглядають гідно і не шкодять природі.

«Вшанування пам’яті не повинно завдавати шкоди світу, в якому ми живемо. Нехай справжнім знаком пам’яті стане турбота про природу, а не яскравий, але шкідливий пластик», – зазначили в інспекції.

Источник: Новини Вінниці