Квітень на городі: П’ять секретів для хорошого урожаю буряків
Якщо посіяти буряк рано – отримаєте рослину, яка піде в стрілку. Якщо запізнитися – коренеплоди будуть дрібними й жорсткими. Як же знайти золоту середину, щоб буряки виросли великими, соковитими та солодкими?
Видання «Новини Вінниці» продовжує інформувати читачів про актуальні роботи в саду, на городі та квітнику. Саме триває час посіву багатьох городніх культур.
Весною буряк сіють, коли ґрунт прогріється мінімум до +8…+10°C, а це зазвичай кінець квітня – початок травня.
Не варто сіяти його надто рано, бо при низьких температурах рослини отримають холодовий стрес і можуть випустити квіткову стрілку замість формування коренеплоду.
Перевірений час для посіву можна визначити за народною прикметою: якщо вишня почала цвісти – пора сіяти буряки. Буряк можна висаджувати у кілька етапів. Востаннє можна її посадити наприкінці травня.
П’ять секретів хорошого урожаю
1. Хороше насіння.
На пів години замочіть насіння в 3% або 5% розчин солі. Насіння, яке виявиться на дні, можна використовувати для посіву.
2. Підготовка до посадки насіння.
За пару днів до посадки посівний матеріал необхідно занурити в теплу воду. Змінюйте воду кілька разів, щоб вона довше залишалася теплою. 3. Пророщування насіння.
У літрі води розчиніть 1/2 чайної ложки нітроамофоски, 1/4 чайної ложки борної кислоти, по чайній ложці соди та суперфосфату, та столову ложку золи.
Можна змішати сік червоне з водою у співвідношенні 1 до 1.
Після цього насіння необхідно промити. 4. Прогрівання насіння.
На півгодини опустіть насіння у воду температурою від 50 до 60 градусів.
5. Дезінфекція насіння.
В 1/2 склянки води розчиніть грам перманганату калію і занурте у розчин насіння. Дражоване насіння обробляти не потрібно.