Безбар’єрність. У Вінницькій міській раді напрацювали стандартні рішення для забезпечення інклюзивності будівель. Містян запрошують до обговорення документа

Пропозиції до облаштування будівель з урахуванням потреб маломобільних груп населення представлено у другій частині Альбому стандартних рішень для міського простору. Мова йде передусім про приведення до норм безбар’єрності житлових та громадських споруд у частині вхідних груп: пандусів, східців, місць загального користування. Документ розробили фахівці КП «Агенція просторового розвитку» спільно з департаментом відновлення та розвитку, департаментом комунального господарства та благоустрою Вінницької міської ради у тісній комунікації з ГО «Гармонія».

Як зазначив директор Агенції Назар Коваленко, ця частина альбому ілюструє основні вимоги ДБН В.2.2-40:2018 «Інклюзивність будівель і споруд» щодо створення безбар'єрного середовища на вході та всередині будівель.

«Альбом розроблений на основі потреб користувачів безбар’єрного міського середовища, та дає чітке трактування положень ДБНів. Його використання покращує якість робіт підрядників, оскільки у ньому візуалізовано, як мають виглядати основні безбар’єрні рішення. Положення Альбому поширюються як на проєктування та будівництво нових,

так і реконструкцію чи капітальний ремонт наявних споруд, звертаючи увагу виконавців робіт на дотриманні вимог інклюзивності будівель», – каже він.

За його словами, першочергово у центрі уваги лікарні, садочки, школи, адмінбудівлі тощо. Водночас Альбом також може застосовуватися у якості рекомендацій для власників комерційних закладів, які прагнуть підвищити їхню доступність для маломобільних верств – людей на кріслах колісних чи тих, які пересуваються на милицях, батьків із дитячими візочками чи людей старшого віку.

«Це допоможе налагодити більш ефективну комунікацію між замовниками та виконавцями робіт та сформувати чітке технічне завдання на їх проведення, – зазначив Назар Коваленко. – Для нас також важливо побачити наскільки окреслені завдання відповідають тим запитам на безбар’єрність об’єктів, які є у суспільстві. Відтак, й цю частину Альбому представляємо на обговорення громадськості. Щоб більше людей дізналося про нього, організуємо й низку публічних заходів».

Ознайомитися з положеннями другої частини Альбому стандартних рішень для міського простору можна за посиланням.

Нагадаємо, першу його частину, яка стосується реалізації заходів з безбар’єрності для облаштування вуличної інфраструктури (тротуарів, платформ громадського транспорту, пандусів тощо) було затверджено у лютому цього року.