У вінницькому кафедральному соборі повідомили про розклад богослужінь на святковий тиждень
Великодній тиждень Світла седмиця, також Пасхальний тиждень, Світлий тиждень, Святий тиждень – так називають у християнстві період тривалістю сім днів, що включає в себе Великодню неділю і шість наступних днів до Томиної неділі (друга неділя після Пасхи або Антипасха).
Про розклад святкових богослужінь повідомили у Вінницько-Барської єпархії ПЦУ.
Це найбільш святкові дні у всіх християн, а у православних протягом усього тижня царські врата православних храмів залишаються відкритими — до Світлої суботи, коли після літургії відбувається роздроблення та роздача артоса.
ПОНЕДІЛОК, 21 КВІТНЯ
Пасхальний тиждень. Загальниця. Світлий понеділок.
Священномученика Януарія, єпископа, і з ним мучеників Прокула, Соссія і Фавста, дияконів, Дисидерія, читця, Євтихія і Акутіона (близько 305). Мученика Федора, що в Пергії, матері його Филипії, Діоскора, Сократа і Діонісія (138 – 161). Мучеників Ісаакія, Аполлоса і Кіндрата (303). Святителя Максиміана, патріарха Костянтинопольського (434).
8.00 – Пасхальні часи, Божественна літургія
17.00 – Пасхальне вечірнє богослужіння
ВІВТОРОК, 22 КВІТНЯ
Світлий вівторок. Іверської ікони Божої Матері (перехідне святкування у вівторок Світлого тижня).
Преподобного Федора Сикеота, єпископа Анастасіупольського (613). Апостолів Нафанаїла, Луки та Климента (І). Преподобного Віталія (609 – 620). Мучеників Христодула й Анастасії Патрських, вбитих в Ахаї (1821) (перехідне святкування у вівторок Світлого тижня). Преподобномучеників отців Давидо-Гареджийських (ХVІІ, Грузія) (перехідне святкування у вівторок Світлого тижня).
8.00 – Пасхальні часи, Божественна літургія
17.00 – Пасхальне вечірнє богослужіння з полієлеєм
СЕРЕДА, 23 КВІТНЯ
Світла середа. Великомученика Юрія Переможця (303).
Мучениці цариці Олександри (303). Мучеників Анатолія і Протолеона (303). Собор преподобних отців, що на горі Синай подвизалися (перехідне святкування в середу Світлого тижня). Віленської ікони Божої Матері. Касперівської ікони Божої Матері (перехідне святкування в середу Світлого тижня).
8.00 – Пасхальні часи, Божественна літургія
17.00 – Пасхальне вечірнє богослужіння
ЧЕТВЕР, 24 КВІТНЯ
Світлий четвер. Мученика Сави Стратилата і з ним 70-х воїнів (272).
Преподобного Сави Києво-Печерського, в Ближніх печерах (ХІІІ). Преподобного Олексія, затворника Києво-Печерського, в Ближніх печерах (ХІІІ). Мучеників Пасикрата і Валентина (228). Мучеників Євсевія, Неона, Леонтія, Лонгина та інших (303). Преподобного Фоми, юродивого (546 – 560). Преподобного Єлисавети, чудотвориці (VІ – VІІІ). Молченської ікони Божої Матері (1405).
8.00 – Пасхальні часи, Божественна літургія
17.00 – Пасхальне вечірнє богослужіння
П’ЯТНИЦЯ, 25 КВІТНЯ
Світла п’ятниця. Ікони Божої Матері «Живоносне джерело» (перехідне святкування у п’ятницю Світлого тижня).
Апостола і євангеліста Марка (63). Царгородської ікони Божої Матері (1071).
8.00 – Пасхальні часи, Божественна літургія, освячення води
17.00 – Пасхальне вечірнє богослужіння
СУБОТА, 26 КВІТНЯ
Світла субота. Священномученика Василія, єпископа Амасійського. Праведного Глафіри, діви (322). Преподобного Іоаникія Дівиченського (ХІІІ, Сербія).
8.00 – Пасхальні часи, Божественна літургія
17.00 – Всенічне бдіння
НЕДІЛЯ, 27 КВІТНЯ
Антипасха. Друга Неділя після Пасхи, апостола Фоми.
Апостола і священномученика Симеона, сродника Господнього (107). Преподобного Стефана, ігумена Києво-Печерського, єпископа Володимиро-Волинського (1094). Праведного Євлогія, гостинного (ІV). Львівської ікони Божої Матері (перехідне святкування в неділю після 23 квітня).
8.00 – Часи, Божественна літургія
17.00 – Вечірнє богослужіння з акафістом Воскресінню Христову.
* Артос (грец. άρτος — «квасний хліб») — особливий освячений хліб, спільний для усіх членів церкви, інакше — «просфора всеціла».