Особливості приготування основних страв

Що таке основна страва на застіллі або в меню? Зазвичай це головний елемент буденної або святкової трапези, що містить майже повний комплекс необхідних білків, жирів та вуглеводів. Білки містяться у мʼясі, рибі, соєвих та бобових продуктах, вуглеводи — в овочах, крупах, картоплі, а жири — в рибі, горіхах та олії різного типу. Основа мета таких насичених і часто багатокомпонентних страв — наситити не тільки шлунки гостей та членів родини, а й забезпечити організм енергією.
Випічка, рецепти якої представлені за посиланням lvivskirecipes.com.ua/recipes/osnovni-stravy/ теж служить поживною основою стравою в окремих позиціях.
Вдома немає жодних обмежень у приготуванні основних страв та «переміщенні» їх із категорії в категорію. Найпопулярнішими основними стравами на кухні української господині є:

борщ український;

голубці;

плов з овочами;

овочеве рагу;

мʼясі або рибні котлети, а також тушковане мʼясо й риба;

печеня в горщиках;

картопляні зрази;

млинці;

випічка.

Серед сучасних трендових страв до категорії «Основні» можна віднести:

лазанью;

тофу з овочами та рисом;

стейки на овочевій подушці;

ризотто;

запечені баклажани й будь-які овочі;

гратен із броколі;

котлети з нуту.

Рекомендації щодо приготування смачних основних страв
Все починається із зародження ідеї та пошуку рецептів, що приготувати і які продукти для цього потрібні, тому поради маємо за логічним ланцюжком:

Завжди акцентуйте на якості та свіжості продуктів. Немає сенсу витрачати час на кулінарні експерименти з сумнівними інгредієнтами та тими, що виходять за строки придатності.

Обирайте найбільш відповідний метод приготування. Від цього залежить смак, аромат і зовнішній вигляд страви. Мʼясні страви виходять гарними й корисними у духовці, а для смаження та пасерування добре підходять овочі. Процес тушкування робить страви більш соковитими, ніжними, ароматними, а страви на пару зберігають первинний смак продуктів та користь.

Намагайся дотримуватись балансу смаків. Для насиченого смаку важливе гармонійне поєднання цукру, солі, спецій та приправ. Надмірна кількість одного з продуктів (надто солоний, надто солодкий) може повністю змінити смак страви й не передати основну задум рецепту.

Контролюйте час і температуру приготування їжі. Кожен продукт має оптимальну температуру приготування, а при поєднанні продуктів — слідкувати потрібно за кожним інгредієнтом. Недарма у рецептурі вказана послідовність додавання продуктів до смаження чи процесу варіння. Не залишайте основні страви готуватися самостійно.

Намагайтеся зберегти текстуру продуктів: мʼясо — мʼяке та соковите, овочі — ніжні та не розварені, бобові — мʼякі, але мають початкову форму.

Не забувайте про подачу. Страва має виглядати апетитно, привабливо та естетично.

Натхненні нашими порадами, спробуйте приготувати щось особливе та знакове із рецептів основних страв для улюбленої родини! Тепер точно все вийде і не підгорить!

Источник: ПЕРШИЙ онлайн