Що впливає на ресурс і якість роботи гідроциліндра?
Гідроциліндр – це технічний пристрій, який трансформує енергію гідравлічного мастила, що циркулює всередині нього, у зворотно-поступальний рух вихідної ланки (штока або плунжера). Принцип роботи гідравлічного циліндра ґрунтується на русі штока всередині гільзи під тиском при заповненні однієї з порожнин корпусу мастилом. Гідроциліндри використовуються в найрізноманітніших експлуатаційних умовах, деякі з яких можуть призвести до зменшення робочого ресурсу та передчасного зносу його компонентів.
Основні конструкційні елементи гідравлічних циліндрівОсновними конструкційними елементами гідроциліндрів є:
- корпус;
- поршень;
- шток;
- кільця та манжети ущільнювачів.
Корпус гідроциліндра є порожнистою трубкою з міцного сталевого сплаву з верхньою та нижньою кришкою. У верхній кришці виготовлений технологічний отвір для штока, що переміщається під час виконання технологічних операцій. На ресурс та якість роботи корпусу впливає якість сталевого сплаву, захист металу від корозії, а також дотримання показника максимального тиску гідравлічного мастила.
Шток і поршень гідроциліндра піддаються впливу у процесі роботи підвищених механічних навантажень,
тому до них пред'являються особливі вимоги щодо міцності та надійності. Для продовження терміну служби необхідно не перевищувати допустиму вантажопідйомність гідроциліндра, стежити за достатністю та чистотою мастила в системі, нормальною роботою фільтрів, а також оберігати внутрішній простір корпусу від попадання бруду та пилу.
Для запобігання протіканню гідравлічного масла на поршень і шток циліндра встановлюються ущільнюючи елементи та брудозйомники.
Високі або низькі температури, а також температурні перепади в широкому діапазоні можуть призвести до передчасного зношування ущільнень і необхідності їх термінової заміни. Крім того, при заміні ущільнень фахівці рекомендують наносити тонкий шар змащувального матеріалу на внутрішню поверхню корпусу циліндра для мінімізації рівня тертя.