«Емоція важливіша за контроль»: поговорили про силу голосу з коментатором MEGOGO Лук’яненком

До Всесвітнього дня голосу медіасервіс MEGOGOзапустив новий документальний проєкт — «Шість голосних». Це серія відеоісторій про людей, чиї голоси формують звучання українського кіно, спорту, аудіокнижок, але яких майже ніколи не видно.

Героями стали фахівці, які співпрацюють з MEGOGO: актори озвучування Вадим Олійник, Олена Шверк та Роман Куліш, спортивні коментатори Галина Вініченко та Сергій Лук’яненко, актор дубляжу та брендвойс MEGOGO Sport Дмитро Гаврилов.

ВІДЕО

Дарина Калінчук побувала на зйомках декількох епізодів «Шести голосних» і між зйомками поспілкувалась з Сергієм Лук'яненкомпро його голос, як він його сприймав та коментаторство.

«Спочатку я взагалі не сприймав свій голос»

Вперше з Сергієм про коментування та голос ми говорили ще тоді, коли Tribuna.com була в гостях на студіях MEGOGO. Якщо ви раптом пропустили, обов'язково прочитайте – там багато секретів про роботу єврокубкових студій.

Розкриваємо секрети MEGOGO: як працюють студії єврокубків та що не потрапляє в об’єктиви камер

Ще тоді ми дізнались, які в Сергія особисті ритуали перед матчами, як він готується до них та як ставиться до критики вболівальників.

Цього разу говорили більше про голос:

«Я, як будь-яка інша людина, спочатку взагалі не сприймав свій голос. Окрім того, треба було його все ж випрацювати трохи. Я не працював з професіоналами з постановкою голосу. Думаю, якби вони мене почули, сказали б: «Як ви взагалі випускаєте його в ефір?» Але на початку є комплекс, коли переслуховуєш свій голос і думаєш: «Це хто взагалі такий?» – жартує Лук’яненко. – По-друге, мені здається, важливо переслуховувати себе. Ніхто так не вкаже на помилки, як ти сам.

З іншого боку, ти вже відкоментував цей матч, знаєш, що там відбулося. Для чого ще передивлятися? У такі моменти може дружина зайти і запитати: «Ти нормальний? У тебе взагалі все гаразд?»

Сергій Лукʼяненко розповідає, що не планував ставати коментатором — ішов у журналістику й думав, що буде писати:

«Мені це почало подобатися набагато більше, ніж журналістика. Бо в журналістиці, як ти знаєш, ти залежний від когось. Є історія, немає історії. Хоче спілкуватися, не хоче спілкуватися. А якщо захоче, може він не розкриється, може в нього не той настрій. А в коментаторстві все залежить від тебе».

«Якщо ти професійний диктор з поставленим голосом, то глядач тебе не сприйматиме як близького до себе»

Коментаторство багато у чому – це про емоційність. Запитую в Сергія, чи був у нього випадок, за який йому було соромно в ефірі.

«Якщо вибирати, то жива емоція важливіша за контроль. Жива емоція, щоб потім було соромно за це, що пропищав чи зірвав той голос. Але при цьому відпрацював максимально живо.

Але от випадок, за який мені соромно, але і прикольно з іншого боку… Це найемоційніший мій матч був між «Загребом» і «Тоттенгемом». Перший матч «Тоттенгем» виграв 2:0, приїхали вони на «Максимір», багато нюансів було, тренера їхнього судили. Зрештою, «Динамо», попри те, що у них було шансів нуль проти Моурінью, Кейна і Бейла, виграли 3:0.

У «Тоттенгема» ще був час все перевернути, бо діяло правило виїзного голу. Кейн пробиває і, не пам’ятаю, захисник чи воротар його вибиває. Моя реакція: «ааааааааа». Я не дав жодної оцінки, а почав просто пищати від того, що… Блін, таке сталося, але не сталося. Я б не сказав, що прям соромно-соромно за це, але… Зараз, мені здається,

я б відпрацьовував трохи по-іншому. Не пищав би як мінімум», – каже Лук’яненко.

Коментатор зазначає, що зараз став значно стриманішим – але про ті моменти, коли емоцій було багато, не шкодує:

«До речі, я не впевнений, що коментатору треба прям дикторський поставлений голос. Мені здається, це мінус. Бо все ж він має бути для глядача, компаньйоном, з яким дивишся футбол, їсиш, закусуєш.

Якщо ти професійний диктор з поставленим голосом, мені здається, глядач тебе не сприйматиме як близького до себе. Втратиться зв’язок».

Розкриваємо секрети MEGOGO: як працюють студії єврокубків та що не потрапляє в об’єктиви камер

«Розуміємо, що наша ціна вже є максимальною»: як MEGOGO купує права та формує вартість підписок

«Завдяки доріжкам з коміками зібрали 5,5 млн на ЗСУ»: чому MEGOGO кличе зірок та як зробили студію в метро

Источник: Tribuna.com