Пшеничний пізнав дзен, тріпл більше не аномалія та фотофініш у боротьбі за МВП. Закінчився регулярний сезон «Пендріка»
Вітаю всіх фанів НБА і ставочної активності «Пендрік Керкінс дня»!
От і закінчився регулярний сезон «Пендріка», відіграли 107 (!) розіграшів нон-стоп – без вихідних і пауз. Прийшов час підбити підсумки у боротьбі за «Пендріка МВП квітня», а також роздати номінації за весь сезон. І головне, дізнатися, хто ж став МВП сезону.
Для нелюбителів лонгрідів раджу одразу скролити в кінець, глянути графіку переможців та коротке відео гонки за МВП. Решті ж, – тим хто любить накрутити інтригу, – запасатися попкорном, влаштовуватися позручніше, і айда розгрібати наші авгі... пендрікові стайні.
Вся регулярка була розбита на чотири частини, як чверті у баскетбольному матчі. От остання якраз була найважливішою, з самим що не на є клатчем із підвищеними ставками.
Попередні звіти тут:
Рекорди, оновлені номінації, ребрендинг і запекла боротьба за... друге місце. Визначився «Пендрік МВП січня»
Прихід Джей Ара, єдинорогові тріпли, рекорд по максимуму і рука Бога. Визначився «Пендрік МВП лютого»
Сізіфова праця Пшеничного, стрікові хлопи та несподівано воскресша інтрига за абсолюта. Визначився «Пендрік МВП березня»
Головною родзинкою від організаторів за останній період став «бонусний тиждень» наприкінці, коли гравці мали змогу кардинально вирішити свої питання. Такий собі клатч.
Не перестаю дякувати Олега Questra, без якого було б нереально відтарабанити сезон нон-стоп. Респект, друже!
Микола до Questra: - Допоможеш з «Пендріком»?
Questra: - Yep! C'mon! Let's go!
АКТИВНІСТЬ «ПЕНДРІКА»
Активність «Пендріка» за останній період дещо зросла. Топово повернувся в двіж Eolitic, заскакували й інші нові гравці. Приємно, що і старожили не розбігалися і були досить активними. Сподіваюся, на плей-оф підтягнеться ще більше гравців, адже це, по суті, абсолютно новий турнір, з нуля, де спочатку у всіх рівні шанси. Чому б не спробувати свої знання і вдачу?
В деякі дні активність падала нижче 40 учасників, і найнижчою була позначка 39 (двічі). В той же час, періодично забиралися на досить пристойну позначку в 52 експреси за розіграш (таке трапилося аж 7 разів). Середня ж активність склала 47,07 учасників у день, що є другим показником у сезоні, після хайпового стартового січня.
Цілком непогані показники.
І головне, що вони сильно не падали протягом всього сезону, а значить зацікавленість гравців не зникає. Для мене це головний критерій.
Якщо ж подивитися на весь сезон, то найнижчим показником активності був 33 експреси за день, а найвищим – 57 (рекорд, до якого треба прагнути).
УСПІШНІСТЬ «ПЕНДРІКА»
Успішність протягом квітня була на звичайному рівні, аж поки не настали два останні розіграші.
БК «МиколаБЕТ» жодного разу не перемогла! Двічі контора була досить близько до перемоги, заходило лише по одному експресу.
Найчастіше заходило 5 та 6 експресів у день (по 6 разів), а в середньому цей показник склав рекордні по сезону 5,86 за період.
А все завдяки двом останнім розіграшам! Пендріки неначе зголодніли в ті дні, і видали на гора 30 (!) зіграних експресів за два дні (відповідно 16 і 14). 16 – це новий рекорд! Причому, й іншого дня переплюнули б попередній (14). Мажорне завершення сезону!
Якщо аналізувати весь сезон, то варто відзначити один випадок виграшу БК «МиколаБЕТ». Єдинорогове явище з нинішнім рівнем гравців. А найчастіше заходило по 6 експресів у день (20 разів).
Згадаємо всіх «Пендріків» і «Майже Пендріків».
ВСІ ПЕРЕМОЖЦІ І ПРИЗЕРИ «ПЕНДРІКА КЕРКІНСА ДНЯ»
(29 розіграшів)
Переходимо до індивідуальних призових номінацій (для кращого розуміння: помаранчевий фон – це боротьба за «Пендріка березня», блакитний – загальний залік).
«АДАМАНТАС ПЕНДРІК»
Хто потрапляє в цю номінацію: гравці, у яких зіграло два експреси в один день
Це був дуже урожайний місяць на дабли. За 26 розіграшів таке трапилося аж 23 рази (для порівняння, у попередньому місяці було лише 12). Найбільше в цьому компоненті проявив себе Групова психотерапія фанатів Нікс, у якого зіграло 5 даблів, і який в останній день обійшов ОМ27. Він і перемагає в цій номінації в квітня. Мої вітання!
Якщо ж розглядати весь сезон, то боротьба була дуже запеклою. Перед останніми двома розіграшами аж четверо гравців йшли врівень, але двома даблами в ряд Халяпин Алексей забрав цю категорію собі. Є перший номінант сезону! Вітаю!
«ПЕНДРІК «МЕДЖИК» ПОНЧИЧ»
Хто потрапляє в цю номінацію: гравці, які видали ідеальний результат 9/9, тобто тріпл
Ця номінація стає все цікавішою. «Меджик» – подія хоч і рідкісна,
але і не є вже якоюсь недосяжною. Цього місяця тріпл дався одразу двом гравцям – Eolitic та Questra. Вони й перемогли в цій номінації в квітні. Вітаю! До цього в кожному місяці грало рівно по одному тріплу.
До того ж, Eolitic зіграв «ідеально-максимальний тріпл» – вгадав три експреси, забрав Пендріка, і зробив все це в бонусний день. Тобто, набрав одразу 18 очок! Більше просто нереально (теоретично-то можна і 30, але то лише теоретично).
Окрім цього було дуже багато заходів на тріпл, коли не доїздила лише одна ставка. І якщо минулого місяця, вживаючи слово «багато» я дещо гіперболізував (тоді було 4 заходи), то тепер це без якихось «але». За поточний період було аж 19 (!!!). Причому, були дні із 3-4 заходами на тріпл одночасно. Диво, що зайшло лише два.
А от моє «завдання» – отримати першого двократного тріпліста – гравці не виконали. Хоча спроб було безліч. Навіть в останні два розіграші 4 із 5 переможців робили реальні спроби. Але не зрослося. Тому номінацію сезону розділили аж 5 гравців – Andrii Dyvak, Eolitic, IY, Questra та Групова психотерапія фанатів Нікс.
Мої вітання!
«ПЕНДРІК ЛеКІНГ»
Хто потрапляє в цю номінацію: гравці, у кого зіграли експреси декілька днів в ряд
Як розраховується: за 2 дні в ряд дається 1 очко, за 3 дні – 3 очки, за 4 – 5, за 5 – 7 і т.д. з кроком 2
Зі стріками цього місяця було не так потужно, як попереднього. Точніше, стріків вистачало, але вони були не настільки довгими, як попередні рекордні. Найкраще проявив себе KEP, який видав аж 4 серії, і обійшов конкурентів. Вітаю!
А от у загальному заліку не було рівних Халяпин Алексей. Він і забирає номінацію. Мої вітання! Добре з ним потягався vintagebasket, але все ж поступився.
«ЛИСТОНОША ПЕНДРІК»
Хто потрапляє в цю номінацію: ті, хто підбирається до «Пендріка» впритул, але отримує «лише» «Майже Пендріка». Тобто ті, кому трохи не щастить
Як розраховується: «Пендріки», помножені на 5, плюсуються; «Майже Пендріки», помножені на 2, мінусуються
Ще раз підкреслю: ця категорія про нефартових, а не про невдах. Як подивишся на номінантів, то там всі вершки Пендрік-спільноти. Найбільш нефартовим у квітні став Eolitic, у якого зіграло аж 15 (!) експресів (топове повернення),
але «Пендрік» був лише один. Вітаю! Декілька гравців були максимально близько. А нефартовим би я більше назвав An Kh, у якого жодного «Пендріка» за 8 зіграних експресів. Ото справді трохи не пощастило.
В загальному ж заліку поза конкуренцією Questra, він і забирає номінацію. Мої вітання! Хоч він і взяв цього місяця свої перші «Пендріки» (нарешті закрив ґештальт), але за попередні там накопився невідігруваний запас (насправді, запас якраз був у vintagebasket, і чималий, але він багато не дограв цього періоду).
«ШЕЙ ПЕНДРІК-АЛЕКСАНДЕР»
Хто потрапляє в цю номінацію: ті, хто вистрелює саме «Пендріками». Тобто ті, кому ще й щастить. «Листоноша Пендрік», тільки навпаки
Як розраховується: «Пендріки», помножені на 5, плюсуються; «Майже Пендріки», помножені на 2, мінусуються
У квітні в цій категорії найкраще проявив себе vintagebasket, який грав рідко, але влучно. Номінація його. Вітаю! Всі шанси перемогти тут мав Денис Пшеничний, у якого мав би заходити ще хоча б один експрес (я ми знаємо, що якщо в нього заходить, то це «Пендрік»).
В загальному заліку дуже впевнену перемогу забирає 1982,
який знайшов хороший баланс між ризиком і зваженістю, тож номінація фану «Чикаго». Мої вітання!
Цікаво ще було подивитися на цю категорію за старими (вінтажними) правилами, коли рахували лише «Пендріків», без ніяких очок. Так от, найбільше «Пендріків» також у 1982 – 11. У Jarki – 10, у ОМ27 та Халяпин Алексей – по 9.
«ДЖЕЙ АР ПЕНДРІК»
Хто потрапляє в цю номінацію: ті, кому для «Пендріка» не вистачило зовсім трохи. Ті, хто вже тримав перемогу в руках, але вона вислизнула якимось чином
Як розраховується: як мінімальне відставання другого місця від першого в розіграші
Цього місяця найближче був до перемоги, але не взяв її, ОМ27, якому не вистачило лише 0,02 бала. Номінація відходить йому. Вітаю! Дуже близько був Групова психотерапія фанатів Нікс, якому двічі забракло 0,03 (один результат не увійшов у таблицю, бо був у розіграші з ОМ-овськими 0,02).
В загальному заліку ніхто реально не зазіхнув на 0,002 IY, номінація його. Мої вітання! У минулому звіті я писав, що таке і теоретично побити неможливо, але я помилявся. Двічі були реальні спроби побити цей результат,
коли відрив одного гравця від іншого складав менше 0,002, але в обох випадках це була боротьба не за перше місце (один раз розділили 2-3 місця). Тож, все реально.
Аналізуючи загальний залік, де в таблиці вказані справді мінімальні розриви (менше 0,1, там ще один не потрапив), бачимо двічі ОМ27. З одного боку, можна сказати «не щастило». Але з іншого, проаналізувавши і переможців у цих розіграшах, він має і дві мінімальні перемоги. А от тенденцією тут виступають три перемоги Andrii Dyvak, він частенько забирав «на тоненького».
«ДЖРУ «СВЯТО» ПЕНДРІК»
Хто потрапляє в цю номінацію: гравці, які добре зіграли у «бонусну середу»
Як розраховується: «Бонусні Пендріки», помножені на 10, плюсуються з «Бонусними Майже Пендріками», помноженими на 4
В квітні «бонусних» днів було багато, враховуючи «бонусний тиждень» наприкінці, тому результати високі. Найкраще проявив себе Questra, який лише на одного «Майже Пендріка» обійшов Eolitic. Вітаю!
В сезоні ж перевагу втримав ОМ27, який з перших днів показав, що любить «Свято». Йому й відходить номінація. Мої вітання!
«ПЕНДРІК ФРІК»
Хто потрапляє в цю номінацію: найстабільніші гравці, у яких зіграло найбільше експресів
Як розраховується: сума виграних «Пендріків» та «Майже Пендріків»
В минулому місяці лише 3 гравці видали 10+ зіграних експресів, у цьому ж – аж 11! (так, було на 3 розіграші більше, але все ж). І боротьба виявилася дуже щільною. Перемогу ж отримує Групова психотерапія фанатів Нікс, який лише за додатковими показниками обійшов Eolitic. Вітаю! Ще троє гравців відстало лише на один бал.
В сезоні ж досить впевнено переміг Халяпин Алексей, номінація йому. Мої вітання! Міг скласти конкуренцію vintagebasket, який лідирував на початку місяця, але як я казав вже вище, він чимало пропустив.
«ПЕНДРІК ПІСТОЛЬ»
Хто потрапляє в цю номінацію: мисливці за максимумом – гравці, які люблять грати на підвищених ставках, ризикові хлопи
Як розраховується: за максимальним коефіцієнтом, достатнім для виграшу «Пендріка»
Ледь не найцікавіша номінація «Пендріка», якщо не рахувати МВП. Мисливців за максимумом вистачає, але Денис Пшеничний вивів цей процес на якийсь захмарний рівень, на кшталт релігії.
Протягом сезону Денис неодноразово зазіхав на історичний максимум, але все не вистачало дещиці. І от, нарешті, все зрослося. Є новий рекорд – 80,95! «Амністуй ЦЕ!» – як казав Кобе.
Іронія посміхнулася своєю кривою усмішкою вже на наступний день до Бодя27 – 49,69! Ще за день до цього це був би рекорд, за яким ганялися майже два роки, але тепер просто крутий результат.
Та Пшеничний пішов ще далі, зазіхнувши на «ідеальний максимум» – 125. Тиждень пішов на розкачку, із великими промахами. А потім, за останні 11 розіграшів, видав аж 6 (!!!) реальних заходів на 125! (реальними називаю ті, де зіграло 2/3 ставок) Причому один був ну настільки близько, що виглядає дивом, що не доїхало. Галібертон не добрав лише 2 очки у матчі, де промазав останні свої два кидки, а також де суперник мав дуже близький кидок на ОТ (а отже додаткові 5 хвилин). Було дуже прикро. Хоча з іншого боку, тоді б довелося прибирати категорію, або принаймні питання побиття рекорду.
Не дивно, що Денис Пшеничний переміг і в загальному заліку. Мої вітання! Скоріше дивно, що в топ-6 лише два його результати.
З іншого боку, є й інші ж мисливці за максимум (або принаймні за великими кефами), і 1982 та Станіслав Кабаці – типові представники.
«БРЕДОВИЙ ПЕНДРІК»
Хто потрапляє в цю номінацію: гравці, яким пощастило виграти «Пендріка» з досить низьким коефіцієнтом, Пендріки на мінімалках
Як розраховується: за мінімальним коефіцієнтом, достатнім для виграшу «Пендріка»
Занадто вже «дрібних» Пендріків у квітні не було. Найслабшим серед найсильніших виявився кеф 4,96 у KEP. Вітаю!
По сезону ж найбредовішим виявився Микола Ткаченко, якому єдиному вдалося вичепити «Пендріка» з кефом менше 4. Мої вітання!
Ну і найголовніша номінація – МВП!
«МИКОЛАЙО «МВП» ПЕНДРІК»
Хто потрапляє в цю номінацію: найкращі гравці, згідно набраних очок
Як розраховується: «Пендріки», помножені на 5, плюсуються з «Майже Пендріками», помноженими на 2. За «бонусних» – 10 і 4 відповідно
За традицією, у нас чередуються місяці із домінацією одного гравця та дуже щільною боротьбою. Цього разу черга була другого.
Боротьба за «МВП квітня» була дуже напруженою, і ще за 5 розіграшів до кінця аж 8 гравців були в межах лише «Пендріка».
Але за пару турів до кінця стало зрозуміло, що першість розіграють Questra та Eolitic. Коли Questra зробив тріпл і випередив суперника на 7 балів перед останнім розіграшем, здавалося, що боротьба закінчена. Але Eolitic неймовірним даблом повернув собі лідерство. Все звелося до перевірки експресів Questra (він ставить ледь не останнім, тож і останній у черзі на перевірку). Перший – мимо, другий – мимо. Все? А ніт! Третій заходить!!! Крута заруба, і Questra вириває перемогу в квітні. Вітаю! Призову трійку доповнили Eolitic та Групова психотерапія фанатів Нікс.
Перед оголошенням головного переможця – МВП сезону – трохи проаналізую дані по МВП місяців.
Кожного місяця у нас був новий переможець. Це радує, адже означає справжню боротьбу. Домінація одного клубу/гравця зазвичай вбиває інтерес (якщо тільки ви не фан Леброна чи ГСВ).
В січні і березні були явні домінатори – ОМ27 і Халяпин Алексей, а в лютому і квітні боротьба точилася до останнього розіграша. Це видно по відривах від другого місця.
Щоб оцінити один найсильніший період від гравця, потрібно дивитися розширену статистику (типу eFG%).
Оскільки в різні періоди була різна кількість розіграшів та «бонусних» днів, зведемо все до середньої кількості очок за розіграш, не враховуючи бонусні очки (рахуємо їх як звичайний день). Ситуація тоді виглядає так:
Тож, найсильнішим, в межах місяця, був виступ ОМ27 в січні. Він єдиний пробив поріг 2+ очки за розіграш. Алексей Халяпин відстав ненабагато. А от IY та Questra довелося виривати свої перемоги буквально зубами.
Ну і переходимо до найцікавішого – хто ж став переможцем регулярного сезону «Пендріка Керкінса дня-2025»?
Після двох місяців (та вже після першого) здавалося, що ОМ27 вже недосяжний. Перевага над найближчим переслідувачем складала 36 очок, і ніякого натяку на боротьбу не проглядалося. Але провал Олександра у березні (лише 14 очок, після 57 та 44 у попередніх місяцях), у парі з крутим перфомансом Халяпин Алексей, призвів до того, що перед останнім місяцем вже Олексій вів 8 очок. Далі боротьба йшла ніздря в ніздрю, коли то один, то інший гравець виходив вперед, і все звелося до останнього туру.
Якщо до цього часу ви ще не проскролили і не спойлернули переможця,
а хочете накрутити інтригу до максимума, ось вам відео гонки за «Пендріком МВП». Майже 4 місяці боротьби всього в трьох хвилинах:
А я продовжую розповідати...
І ось приходить останній тур, до якого лідером, з мінімальним відривом, приходить ОМ27. Ставки зроблені, чекаємо результати.
Першим іде Халяпин Алексей. Перший експрес мимо. Але другий і третій заходять (причому був реальний захід на тріпл, ГСВ не довезли перемогу). ОМ27 треба робити дабл або брати «Пендріка». Перший – мимо, другий – також. Все вирішується в останньому експресі сезону. Це як базер на перемогу за програшного рахунку. Перевіряю... Ні, мимо, базер не зайшов!
ХАЛЯПИН АЛЕКСЕЙ – переможець регулярного сезону «Пендріка Керкінса дня-2025»! Він забирає номінацію «МиколаЙо «МВП» Пендрік»! Мої вітання!
ОМ27 посідає друге місце. Дуже близько, дуже прикро. Але це спорт, де якщо є переможець, то є і переможений.
Трійку призерів закриває KEP. Вітання хлопцям!
- Так і є! А хто скаже, що це не так (Халяпин не білий?), нехай першим плюне мені в обличчя!
Також вітаю всіх тих, хто потрапив у квіти (топ-6),
топ-10, набрав хороші бали або ж просто засвітився в таблиці. Ви всі великі молодці, тягнули цю лямку разом.
Щодо історичних досягнень в «Пендріку», то у нас є свої «Бостон» і «Лейкерс». Із чотирьох турнірів, що пройшли, по два взяли ОМ27 та Халяпин Алексей. У Олексія є повний набір справді значимих довгих турнірів (регулярка-2025 та плей-оф-2024). З іншого боку, в ОМ27 є Кубок, який банером не піднімеш (занадто він короткий і певною мірою рандомний), але який є необхідною частиною повного пазлу – треблу (регулярка, плей-оф, Кубок). Тож, в Олександра є шанс закрити ґештальт в плей-оф.
Але я впевнений, що боротьба не зведеться до битви цих двох гігантів. Є багато сильних і амбітних гравців, які готові кинути виклик нашим гегемонам. Буде цікаво!
ВСІ НОМІНАНТИ КВІТНЯ:
ВСІ НОМІНАНТИ РЕГУЛЯРНОГО СЕЗОНУ «ПЕНДРІКА КЕРКІНСА ДНЯ-2025»:
Вітаю всіх переможців!
--------------------------------------------
Що далі?
А далі пара днів відпочинку і стартуємо «Пендрік плей-оф-2025». Хто не в курсі, не лякайтеся слова «плей-оф», цей турнір ніяк не пов’язаний із регуляркою («плей-оф» – це відсилка до стадії сезону в НБА).
Це нові змагання, де всі стартують з нуля, з рівних позицій. Тож, залітайте, не соромтеся! Починаємо 18-го квітня, шукайте лінію в гілці матчів щовечора.
Основні відмінності в правилах:
- з кожним раундом плей-оф ціна «Пендріка» і «Майже Пендріка» зростатиме. Починаємо зі стандартних 5/2 (5 очок за «Пендріка», 2 за «Майже Пендріка»). А далі: другий раунд – 7/3, фінали конференцій – 9/5, фінал – 12/5;
- якщо в один день випадуть матчі різних раундів (зазвичай це на стиках, якщо є сьомі матчі), то буде два «Пендріки» в день, за різною ціною;
- «бонусні» середи відміняються. Натомість, вводяться «бонусні періоди». А саме, якщо в лінії будуть присутні 5-7 матчі серій, то такий розіграш оголошується «бонусним» і розігруються подвійні очки.
- звітів планується два: один – після другого раунду, другий – після фіналу, підсумковий.
Любіть баскетбол і найкращу Лігу світу! NBA. Where amazing happens.
Всім добра і віри в Україну!