Слідство з’ясує пересування ухилянта Шабуніна через дані його мобільних
У межах досудового розслідування стосовно ухилення очільником «ЦПК» Віталієм Шабуніним від військової служби слідство отримало дозвіл на доступ до даних про використання ним мобільних телефонів.
Про це свідчить ухвала слідчого судді Печерського районного суду м.Києва, інформує «Закон і Бізнес».
Ці дані про знаходження мобільних телефонів В.Шабуніна мають підтвердити або спростувати його перебування поза межами військової частини, де він мав проходити службу, а також його місцезнаходження під час фіктивних відряджень до НАЗК.
Нагадаємо, що наразі вже пред’явлено підозру командиру військової частини, де мав служити В.Шабунін, у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст.364 КК. Адже, будучи військовою службовою особою, «без наявних на те підстав та необхідності» видава накази про відрядження В.Шабуніна, що загалом призвело до витрат понад 224 тис. грн. бюджетних коштів.
Натомість дії самого В.Шабуніна, який отримав ці гроші, не виконуючи обов’язків військової служби, слідство кваліфікує за ч.2 ст.190 КК — заволодіння чужим майном шляхом шахрайства.
Також слідство вважає, що В.Шабунін ухилявся від військового обов’язку й під час фіктивних відряджень до НАЗК, які оформлював комбат на підставі листів керівників НАЗК. Проте, за даними слідства, що мають бути підтверджені даними місцезнаходження телефонів В.Шабуніна, у НАЗК він жодної роботи не виконував, його не було закріплено за жодним структурним підрозділом. Бо він і не з’являвся у приміщенні НАЗК, використовуючи цей час на свій розсуд, хоча й регулярно отримував грошове забезпечення за місцем служби.
Як повідомлялося раніше, проти В.Шабуніна та службових осіб, які допомогли йому уникнути проходження служби, ДБР порушено кілька кримінальних проваджень. Зокрема, за фактом використанняВ.Шабуніним завідомо підробленого військового квитка (попередня кваліфікація — за ч.4 ст.358 КК); за фактом допомоги головою НАЗК Олександром Новіковим і заступником голови НАЗК Артемом Ситником солдату В.Шабуніну в ухиленні від військової служби (попередня кваліфікація — за ч.4 ст.409 КК); за фактом незаконного призначення В.Шабуніна бойовим медиком взводу охорони 101 окремої бригади охорони Генерального штабу ЗСУ з незаконним присвоєнням йому звання «молодший сержант» (попередня кваліфікація — за ч.
5 ст.4261 КК).
Також суд зобов’язав ДБР зареєструвати кримінальне провадження за фактом привласнення В.Шабуніним джипу Nissan Pathfinder, якийпереданий як гуманітарна допомога для потреб ЗСУ.
Зі слів самого В.Шабуніна, він має «законні підстави», аби не служити. Адже у 9 класі не пройшов медичну комісію — не пропустив дерматолог через родимки на тілі.
Раніше В.Шабунін піддавав критиці християнство, Захід, секс тощо, зокрема, зазначаючи, що «основне джерело поширення СНІДу в Україні — це не наркотики і наркомани, а невпорядковані статеві стосунки». І відповідальність за це, на його думку, лежить на християнах, бо «для них шлюб перестав бути цінністю».
В.Шабунін активно просував та агітував за обрання до Верховної Ради Тетяни Монтян — проросійської пропагандистки, яка виїхала до рф і наразі підозрюється у колабораційній діяльності.
Крім того, на думку експертів, свого часу він організував підпал свого будинку, аби отримати можливість збудувати на його місці новий — більшої площі, аби легалізувати у такий спосіб незаконні отримані доходи від впливу, зокрема, на судову систему.
Як повідомлялося раніше, серед працівників антикорупційних організацій виявлені особи, які також належать до категорії топ-ухилянтів. Так, від військової служби ухиляються чоловік керівниці «Центру протидії корупції» Дарії Каленюк — Орест Рудий атикорупційні активісти Юрій Ніколов Михайло Жернаков Віталій Сич Максим Савчук, Максим Опанасенко, Олександр Нотевський, а також скандально відомий блогер Юрій Бутусов, цивільний чоловік журналістки «Радіо Свобода» Наталії Седлецької — Сергій Якоб Крім того, злісним ухилянтом є колишній журналіст «Бігус-інфо» Данило Мокрик — один із лідерів ЛГБТ спільноти.