Видавництво «Основи» випустить оновлене англомовне видання «Катерини» Тараса Шевченка з перекладом Віри Річ

Видавництво «Основи» готує до друку оновлене англомовне видання «Катерини» Тараса Шевченка — з уже знайомими акварелями українського художника Миколи Толмачева та перекладом британської україністки Віри Річ. Про це повідомляє divoche.media.

Ілюстрована Kateryna 2019 року спричинила переосмислення класичного тексту через провокативні ілюстрації та привернула увагу до української літератури за кордоном. «Ми відмовилися від перекладу Джона Вейра, використаного у виданні 2019 року. Блискучий перекладач Тараса Шевченка, але водночас член Комуністичної партії Канади, Джон Вейр був рупором срср на Заході, замовчував злочини режиму та, ймовірно, співпрацював із кдб. Натомість для “Основ” важливо відкривати й вшановувати спадщину людей, які послідовно виступали за плекання й поширення української літератури — особливо в ті часи, коли це не заохочувалося. Такою людиною була Віра Річ. Ми сподіваємося, що приклад Віри Річ надихне нові покоління західних науковців і науковиць відкривати для себе українську культуру, як ніколи загрожену, цього разу — через повномасштабне російське вторгнення»,

— розповів директор видавництва Андрій Вишневський.

Книжка вже доступна до передзамовлення на сайті видавництва.

Віра Річ (1936–2009, імʼя при народженні — Фейт Елізабет Джоан Річ) — знана британська україністка, лавреатка премії Івана Франка 1997 року. На відміну від Джона Вейра, Віра Річ підтримувала дисидентські рухи в радянському союзі й країнах Східного Блоку та виступала проти придушення свободи слова в тоталітарних режимах. Вона неодноразово відвідувала Україну й навіть заповіла поховати частину її праху на могилі Тараса Шевченка в Каневі.

Видавництво «Основи» анонсувало дві нові серії про літературу і літературознавство — «Літературний архів» та «Українські літературні студії» («УЛіС»). Серед перших книжок «Літературного архіву» — щоденники перекладачки і поетки, учасниці групи «Гроно» Вероніки Черняхівської «Записки червоної куропатки».