Що категорично не можна робити на Великдень: народні прикмети на 20 квітня
20 квітня православні та католики відзначають одне з найбільших свят — Воскресіння Господнє, Великдень. Цього ж дня вшановують чудотворний образ — Кіпрську ікону Божої Матері.
- Коли на Херсонщині під час Великодня не можна буде вмикати світло
За Євангелієм у неділю вранці Марія Магдалина разом з іншими жінками прийшли до гробу Господнього, щоб намастити тіло миром. Проте вони не виявили тіла Ісуса, їм явився янгол з новиною, що Христос воскрес.
Свято символізує перемогу життя над смертю і святості над гріхом.
Великдень – найбільше християнське свято. Не менш урочисто його відзначали й в народних звичаях. На Великдень заведено сповіщати звістку: "Христос Воскрес!". Так само люди вітають один до одного й відповідають: "Воістину воскрес!". У деяких регіонах є традиція тричі цілуватися після вітання.
У неділю після служби та обходу храму святять великодні кошики. Збереглося кілька прикмет на 20 квітня:
- якщо Великдень сонячний, то й літо буде теплим;
- якщо накрапає дощик у свято, то буде цьогоріч багатий урожай.
Народні прикмети на 20 квітняПрикмети дня говорять про погоду і врожай:
- перший грім у році сьогодні — буде хороший урожай;
- погода дощова — меду буде мало;
- зацвіла мати-й-мачуха — до потепління;
- ніч ясна — будуть заморозки;
- багато ялинових шишок — до врожаю хліба.
Що не можна робити 20 квітняТрадиційно на Великдень не можна працювати, оскільки це велике свято. Нічого не роблять по господарству й по дому. Можна лише годувати худобу. Навіть готувати щось цього дня не заведено. Святкові страви готували напередодні. А у свято лише смакували, приймали гостей та й самі відвідували своїх близьких родичів та сусідів.
Що можна робити 20 квітняУ православне свято сьогодні за традицією віряни йдуть до храму, щоб помолитися й освятити паски. Церковна служба починається з вечора суботи, у деяких регіонах освячення пасок також починають у суботу, в інших — рано вранці в неділю.
Великий піст закінчився, тому ті, хто постив, можуть розговітися. Великодні яйця заведено дарувати близьким. За народною традицією влаштовують "бій" крашанками — двоє людей б'ються яйцями доти, доки шкаралупа одного не розбивається. У цьому теж закладений особливий сенс: яєчна шкаралупа символізує камінь, яким був закритий вхід до печери з тілом Христа, а биття яєць — це руйнування перепони на шляху повернення Христа у світ живих.
Згідно з однією з народних прикмет, сьогодні потрібно обов'язково допомогти нужденному, якого зустрінеш, — що більше добрих справ зробиш на Великдень, то більше хорошого станеться в житті. Бажання, загадане під дзвін дзвонів на всеношній службі, обов'язково збудеться.