Німці переходять на безалкогольне пиво. Чому?
У Німеччині зростає популярність безалкогольного пива. За останні 20 років обсяги його виробництва зросли більш ніж удвічі. Як повідомила Німецька спілка пивоварів напередодні Дня німецького пива, який відзначають 23 квітня, торік було зварено близько 700 мільйонів літрів пінного напою з нульовим вмістом алкоголю, і його частка на пивному ринку країни становила дев'ять відсотків. За обсягами продажів він поступається тільки світлому пиву і сорту "пільзнер" (обидва - з алкоголем).
"Споживачі шукають високоякісні сорти пива з гарним смаком, які підходять до будь-якої життєвої ситуації. І ми раді запропонувати їм це розмаїття", - цитує агентство AFP президента Німецької спілки пивоварів Крістіана Вебера (Christian Weber).
Читайте також: "Сухий січень" у Німеччині: місяць без алкоголю, солодощів та м'яса
Жоден інший сегмент пивоварної галузі не зростав за останні десять років так стрімко, як виробництво безалкогольного пива і пива, змішаного з лимонадом, колою, фруктовими соками або іншими безалкогольними добавками. Сьогодні налічується понад 800 найменувань. Спілка пивоварів припускає,
що незабаром кожне десяте пиво, зварене в Німеччині, буде безалкогольним.
Яке пиво вважається "безалкогольним"?У деяких країнах ЄС, таких як Франція та Іспанія, пиво, що продається як "безалкогольне", може містити до одного відсотка алкоголю. У ФРН - до 0,5 відсотка.
По-справжньому безалкогольним пиво є лише тоді, коли на етикетці вказано "0,0" алкоголю. Це особливо важливо враховувати вагітним жінкам, яким рекомендується повністю уникати вживання спиртних напоїв.
А водіям важливо пам'ятати: у Німеччині діє обмеження у 0,5 проміле у крові, і тим, у кого цей показник вищий, не дозволяється водити машину. Для водіїв-початківців і молоді діє абсолютна заборона на вживання алкоголю за кермом.
Секрет успіху безалкогольного пиваЧому безалкогольне пиво стає дедалі популярнішим? Головне, що відзначають любителі безалкогольного пива, - це смак, який стає дедалі кращим. "Інноваційний дух броварень відіграє вирішальну роль у цьому зростанні", - вважає Крістіан Вебер. Експерт підтверджує, що смак і якість безалкогольного пива останнім часом значно покращилися.
Часи, коли водянисте,
позбавлене смаку, часто занадто солодке неетильоване пиво було лише вимушеним рішенням для автомобілістів, давно минули. Завдяки новим технологіям процес видалення алкоголю відбувається дуже дбайливо, що дає змогу зберегти звичні смакові характеристики, а численні експерименти з комбінаціями сировини та дріжджів дають змогу задовольнити будь-який смак.
Як пиво втрачає алкоголь?Для зниження градусів існує кілька способів, і деякі з них представлені на сайті Федерального центру харчування. Спочатку напій вариться традиційним способом. Потім із нього можна видалити алкоголь методом ректифікації: алкоголю дають випаруватися за низької температури, що дає змогу зберегти аромат.
Ще один поширений спосіб - так званий процес зворотного осмосу. Під тиском дрібні молекули води і спирту проходять через напівпроникну мембрану фільтра, а більші молекули, як-от ароматизатори, барвники та білки, зберігаються в складі.
Для досягнення граничного вмісту алкоголю в 0,5 відсотка при варінні пива також використовуються спеціальні дріжджі, що дають змогу зупинити процес бродіння за допомогою значного зниження температури суміші.
Причина зростання популярності безалкогольного пива - здоровий спосіб життяСлово "пиво" у багатьох людей у світі асоціюється з Німеччиною. І країна справді є світовою лідеркою в цій сфері. Німецький закон про чистоту пива вже давно став глобально визнаним знаком якості. Його ухвалили 23 квітня 1516 року в Інгольштадті, і спочатку він призначався тільки для Баварії, проте на початку XX століття його дія поширилася на всю Німеччину.
Саме тому 23 квітня у країні відзначається День німецького пива. Вода, ячмінний солод і хміль, - використання цих інгредієнтів під час виробництва пива регулює закон, якого в Німеччині дотримуються неухильно, зокрема й під час виробництва безалкогольних сортів.
Тенденція до надання переваги безалкогольному пиву і безалкогольним напоям загалом пояснюється, зокрема, прагненням німців до більш здорового способу життя. Серед переваг - безалкогольне пиво зазвичай містить значно менше калорій, ніж його "міцний" варіант.
Варто зазначити, що загалом популярність пива в Німеччині знижується. Обсяг споживання на душу населення у 2023 році сягнув 88 літрів, тоді як 1980 року німці випивали в середньому по 145 літрів на рік. Однак і нинішній рівень - це все ще один із найвищих світових показників.
Причинами зниження споживання пива називають насамперед економічні зміни: зростання цін на тлі необхідності серйозних фінансових вливань у модернізацію виробництва. Іншим важливим фактором стала демографічна ситуація: населення Німеччини старіє, і кількість людей у віці від 20 до 40 років, яким подобається проводити час за кухлем пива, помітно скоротилася.
За даними німецького статистичного порталу Statista, наразі за обсягами споживання пива в Європі Німеччину випереджають тільки її сусіди: Чехія, Австрія та Польща.