The Guardian: У Великій Британії зростає тиск на бібліотеки через книги про ЛГБТ

У бібліотеках Великої Британії почастішали звернення із проханнями вилучити з полиць книги, які торкаються тематики ЛГБТ.

Як пише ua.news, про це повідомляє видання The Guardian.

Бібліотекарі та експерти вважають, що це явище має зв’язок із впливом груп тиску зі США, де подібні заборони стали масовими.

За словами бібліотекарів, хоча ситуація у Великій Британії не така критична, як у США, випадки цензури все ж трапляються.

Генеральний директор Інституту дипломованих бібліотечних та інформаційних спеціалістів Луїс Койффейт-Ганн зазначив, що деякі працівники бібліотек навіть втрачали роботу або ставали жертвами онлайн-тролінгу через захист інтелектуальної свободи.

В асоціації шкільних бібліотек також підтвердили збільшення кількості запитів щодо вилучення книг.

Дані Американської бібліотечної асоціації свідчать, що більшість таких запитів у Великій Британії надходять від окремих осіб чи невеликих груп. У США ж 72% вимог цензури ініціюють організовані групи.

Дослідниця Елісон Гікс з Університетського коледжу Лондона опитала британських бібліотекарів і виявила, що деякі з них ставали мішенню для американських груп тиску навіть у соціальних мережах.

Під цензуру у Великій Британії найчастіше потрапляють книги на ЛГБТК+ тематику. Наприклад, серія «Коли завмирає серце» Еліс Осеман про кохання двох школярів або «Billy’s Bravery» Тома Персіваля, яка розповідає про хлопчика, що хоче перевдягнутися у свою улюблену супергероїню.

У США ж атаки спрямовані не лише на ЛГБТК+ книги, а й на твори про расову ідентичність та соціальну справедливість.

Опитування Index on Censorship показало, що 28 із 53 британських бібліотекарів стикалися з проханнями прибрати книги з полиць.

Источники: Літературна газета +1 похожая