Топ подій на Великдень: виставки, концерти, фестивалі, які не можна пропустити

У нашій добірці - топ найцікавіших подій на Великдень: виставки, концерти, фестивалі, які не можна пропустити. Обирайте, що вам до смаку, та насолоджуйтесь часом із рідними та близькими.

Великдень у Софії Київській20 квітня, Софія Київська

Квитки на подію

Великдень у Софії Київський - красива святкова подія за спільної ініціативи Національного заповідника «Софія Київська» і Національного центру народної культури «Музей Івана Гончара». Це відродження давніх великодніх традицій в історичному та культурному серці Києва, зазначають організатори. У програмі - Великодні ігри з крашанками з дитячими фольклорними гуртами, спів кобзарів та лірників, майстер класи з витинанки та вибійки, весняні пісні, гра на сопілках, окаринах, флуярах та традиційні танці з гуртом ЩукаРиба.

Великодні вихідні в Сенсі18-20 квітня, книгарня Сенс, пров.Микільський 1/25

Реєстрацію на подію

Instagram(@sens_kyiv)

Оосбливу святкову програму приготувала команда книгарні "Сенс" на Арсенальній. Гостей очікує спеціальне меню, майстер-клас із писанкарства від Марії Відейко, лекція «Великодні традиції» від Ярослави Музиченко,

також можна буде доєднатися до збору подарунків для військових.

Великодній маркет Paska Club19 квітня, 10.00-18.00, вул. Вʼячеслава Липинського, 15

Деталі

InstagramPaska Club (@paska_club)

Великий великодній маркет об'єднає найкращі перкарні столиці. У маркеті візьмуть участь понад 15 локальних пекарень: Leilia Bakery, “СПЕЛЬТА”, Bakehouse, Milk Bar, Honey, PAUL, “Марчук Хліб”, “Улюблений Дядя”, “Жорна”, Sereda, DOLCETEKA, Франик, Cheesecake Family, Rose Family, Coffee Records, Make My Cake та Spirit Bar. Вони представлять класичні та авторські паски, панетоне, коломбо, а також інші гастрономічні цікавинки. Зібрати великодній кошик допоможуть @hey.guide: на місці можна буде придбати текстиль, свічки та наліпки на яйця. А за квіткове оформлення події відповідають mutabor_flower_service.

"МУР. Ти [Романтика] в кіно"В кінотеатрах

Чудова ідея - сходити всієї родиною на кіноверсію однойменного музичного проєкту, що став одним з найгучніших відкриттів минулого року. Мюзикл "МУР. Ти [Романтика] в кіно" — це перший в Україні оригінальний історичний мюзикл, який дає можливість побачити письменників минулого сторіччя як живих людей,

а не імена з підручників. Історія розповідає про події в будинку "Слово" в Харкові, у якому на початку ХХ століття радянська влада вбила сотні представників української творчої еліти.

"Блакитний сезон. Катерина Білокур"з 16 до 20 квітня, Національний музей декоративного мистецтва України

Виставка "Блакитний сезон. Катерина Білокур" присвячена 125-річчю від дня народження видатної української художниці, ювілейну дату якої відзначаємо цьогоріч. Розкішні фірмові квіти мисткині тут розквітають і справляють на глядача фантастичне враження. Виставка також презентує колекцію одягу та аксесуарів бренду OLIZ, виконану за мотивами картин Білокур. Хустки та предмети одягу відтворюють зображення відомих робіт Катерини Білокур: "Букет квітів" (1959), "Квіти і виноград" (1953–1958), "Квіти та горіхи" (1948), "Квіти та берізоньки вечором" (1959).

Кінофестиваль "Сонячний зайчик"18 по 25 квітня, кінотеатр "Жовтень"

Квитки на фестиваль

Третій фестиваль ЛҐБТКІА+ кіно SUNNY BUNNY відбудеться у Києві з 18 по 25 квітня. У програмі цьогоріч - гіт Венеційського кінофествиаля, фільм "Квір" Лука Гуаданьїно з Деніелом Крйегом в головній ролі,

стрічка про амерканського фотографа українського походження "День Пітера Гуджара" та українське документальне кіно "Що робитимеш, якщо війна продовжиться?". Більше про фестиваль читайте за посиланням.

Концерт музики Йозефа Гайдна "Сім останніх слів"19 квітня, Національна Філармонія України

Квитки на подію

У суботу напередодні Великодня Націаонльна Філрамонія дасть оосбливий концерт. "Сім останніх слів Іісуса" - концерт, написаний Гайдном на замовлення каноніка з іспанського міста Кадіс.

Сам композитор так згадує про перше виконання цього твору в Кадіському соборі: “Стіни, вікна й колони завішені чорною тканиною, а темряву прорізала лише одна лампа в центрі собору. Єпископ виголошував перше із семи слів, читав проповідь і після падав на коліна перед вівторем. У цей час звучала музика”.

У таких таємничих обставинах у безпосередньому звʼязку з обрядом музика Гайдна вражала по-особливому. За рік цей твір було опубліковано, тож скоро він зазвучав по всій Європі: Париж, Відень, Берлін, Рим. А цього разу до традиції виконання “Семи слів” напередодні Великодня долучиться і Київський камерний оркестр.

Источник: Vogue