Археологи знайшли неподалік Хмельницького найдавніші у світі знаряддя праці із бивнів слона

Виявлені леза, скребки та різці свідчать про високий рівень технологічних навичок людей, які тоді мешкали на цих територіях: знайденим фрагментам приблизно 400 000 років

Археологи виявили у селі Меджибіж, що знаходиться за 25 км від міста Хмельницький найдавніші у світі знаряддя праці, виготовлені із бивнів слона. Про це повідомляє Foreign Ukraine з посиланням на польське видання Historia Do Rzeczy

Виявлені леза, скребки та різці свідчать про високий рівень технологічних навичок людей, які тоді мешкали на цих територіях. Проте їхній вік справляє значно сильніше враження: знайденим фрагментам приблизно 400 000 років. Вони є доказом надзвичайних навичок давніх мешканців цих земель. Хоча подібні знахідки траплялися й раніше, саме ця стала проривом у розумінні вмінь наших пращурів.

«Це стоянка нижнього палеоліту, яка дала відносно скромні залишки фауни та низку кам’яних артефактів. На деяких кістках виявлено сліди порізів. Дослідження слонової кістки ми почали без конкретної гіпотези, але її незвичайні особливості, які вказують на цілеспрямовану модифікацію, спонукали нас до детальнішого аналізу», — повідомив науковець, який досліджує ці знаряддя.

Детальне дослідження засвідчило, що 11 фрагментів слонової кістки мали ознаки цілеспрямованої обробки. Зокрема, шість фрагментів було витесано, а три, ймовірно, оброблені за допомогою примітивного ковадла. Артефакти мають явні сліди людської модифікації.

До відкриття в Україні найдавніше масове використання слонової кістки пов’язували із верхнім палеолітом — саме тоді з неї виготовляли знаряддя, фігурки та прикраси. Проте новітні дослідження свідчать, що епізодичне використання слонової кістки виникло значно раніше, ніж вважалося раніше.

volotyr1158aeaf8d
volotyr1158aeaf8d
Источник: Foreign Ukraine