У Маріуполі зафіксовано скупчення військ РФ і нові бази ворога

В окупованому Маріуполі триває активне нарощування військової присутності Росії, що може свідчити про підготовку до масштабних операцій.

Колишній радник мера Маріуполя Петро Андрющенко заявив, що російські війська продовжують будівництво нових баз у тимчасово окупованому місті. За його словами, незважаючи на зниження інтенсивності перекидання сил у напрямку Запоріжжя, кількість танкових колон у самому Маріуполі збільшилася. Про це 22 квітня в соцмережах заявив керівник Центру вивчення окупації та екс-радник мера Маріуполя Петро Андрющенко.

Зокрема, Петро Андрющенко зазначив, що рух російських військ у бік Запоріжжя певний час тому сповільнився, проте наприкінці тижня в Маріуполі зафіксовано посилення бронетехніки - до десяти одиниць танків і гусеничної техніки.

Крім того, на території металургійного заводу імені Ілліча спостерігається значне скупчення російських військових, а також техніки, включно з бронетранспортерами та машинами зв'язку.

За даними Андрющенка, в окупованому місті триває будівництво щонайменше двох нових військових баз - у Лівобережному та Кальміуському районах.

Він пов'язує це зі спробою РФ створити резервний плацдарм ближче до лінії фронту.

21 квітня він інформував, що обидві ці бази з'явилися протягом березня-квітня. Одна - у північно-західній частині Кальміуського району, інша - у районі ЖМР "Східний".

Колишній радник зазначив, що найбільший інтерес викликає друга з споруджуваних баз. Її створення пов'язане з необхідністю розширення наявного об'єкта поблизу, який раніше використовували здебільшого для розміщення паливозаправників і вантажівок із боєприпасами, що прямували в бік Запорізької області або назад.

Нова база має інше призначення - вона призначена насамперед для розміщення живої сили і техніки, - зазначив Андрющенко.

Він підкреслив, що незважаючи на посилені заходи маскування, через масштабні переміщення у квітні приховати її повністю не вдалося.

За словами Андрющенка, нарощування військової присутності Росії в Маріуполі почалося ще на початку 2025 року і не є випадковим. Він підкреслив, що місто послідовно трансформується в ключовий логістико-військовий плацдарм. Цьому сприяє активний розвиток залізничної інфраструктури та порту.

З огляду на це, ми впевнені, що найближчим часом зможемо зафіксувати використання у військових цілях станцій "Маріуполь-сортувальна", "Маріуполь-головний", "Маріуполь-порт", а також самого морського порту, - зазначив він.

Источники: Соцпортал +1 похожая