Росія та Іран підписали угоду про «стратегічне партнерство»: що передбачає документ
Джерело: портал правової інформації РФ
Кремлівський диктатор Володимир Путін підписав закон про ратифікацію договору про “всеосяжне стратегічне партнерство” між Росією та Іраном.
Документ закріплює співпрацю між країнами у політичній, економічній, військовій, інформаційній та інших сферах на найближчі 20 років.
Згідно з положеннями угоди, якщо одна зі сторін зазнає нападу, інша зобов’язується не підтримувати агресора. Одначе, попри відсутність прямих зобов’язань військової допомоги, Росія та Іран підтвердили готовність до розвитку військово-технічної співпраці та участі у військових навчаннях.
Окрім того, сторони домовилися про створення альтернативної платіжної інфраструктури, яка не залежить від західних фінансових систем. Це є відповіддю на міжнародні санкції та спробою уникнути західного фінансового контролю.
Також угода передбачає співпрацю у сфері масової інформації — Москва та Тегеран мають намір підтримувати спільні медіаініціативи та “протидіяти дезінформації”.
Усього договір складається з 47 статей, які охоплюють питання безпеки, енергетики, торгівлі,
науки, культури, транспорту та інформаційних технологій.
Договір ще більше поглиблює стратегічний союз двох режимів, що протистоять Заходу, а також активно співпрацюють у військовій сфері — зокрема, Іран постачає Росії дрони для війни проти України.
Раніше ми повідомляли, що документ не включає визнання тимчасово окупованого Росією Криму, а також інших окупованих територій. Тоді ж один з високопосадовців зазначив, що проєкт договору завершили після “20–30 раундів переговорів”, які тривали “чотири-п’ять років”.
Ми повідомляли, що Росія та Іран планують укласти договір про стратегічне партнерство за кілька днів до інавгурації обраного 47-м президентом США Дональда Трампа, 20 січня. Договір замінить угоду 2002 року, що передбачає співпрацю в енергетиці, транспорті та сільському господарстві.
У жовтні 2024 року, на саміті БРІКС у Казані, глава МЗС РФ Сергій Лавров зазначив, що документ майже готовий до підписання. За його словами, угода “формалізує співпрацю в оборонній сфері та стане інструментом забезпечення регіональної і глобальної безпеки”.
Він додав, що договір про всеосяжне стратегічне партнерство між Росією та Іраном стане “ключовим фактором зміцнення двосторонніх відносин”.
Водночас російський міністр не уточнив, у якому форматі будуть виконуватись оборонні зв’язки.
Варто зауважити, що влітку РФ підписала “всеосяжний” договорів з КНДР. Через кілька місяців після цього Північна Корея відправила своїх військових до РФ, які, ймовірно, будуть задіяні у війні проти України.
- Москва надала розвідувальну інформацію Тегерану за кілька годин до початку ізраїльської атаки на Іран.
- Хоссейн Шамхані, батько якого є ексміністром оборони Ірану та головним радником верховного лідера аятоллі Алі Хаменеї, став основною людиною, яка займається постачанням іранської зброї до Росії.
- Під час своєї каденції Джо Байден прагнув стримати посилення співпраці Росії з Іраном, Китаєм та Північною Кореєю.
Запис Росія та Іран підписали угоду про «стратегічне партнерство»: що передбачає документ спершу з'явиться на Букви.