Напередодні Великодня відбувся один із найбільших обмінів військовополоненими: серед звільнених п'ятеро мешканців Хмельниччини

Сьогодні, 19 квітня, між українською та російською стороною відбувся обмін військовополоненими. Напередодні Великодня вдалося повернути додому 277 українських воїнів. Більшість із них – молодь після 2000 року народження. Про це повідомили у Координаційному штабі з питань поводження з військовополоненими.

Начальник Хмельницької ОВА Сергій Тюрін зазначив: "За попередньою інформацією сьогодні у межах обміну з російського полону звільнили 5 жителів Хмельниччини Серед них троє — з Хмельницького району, один — з Кам'янець-Подільського району, один — зі Шепетівського району. Вітаємо з поверненням додому! Дякуємо за вірність Україні".

У рамках обміну звільнили з неволі Захисників з гарнізону Маріуполя, нацгвардійців, військових моряків, воїнів ТрО, Державної спеціальної служби транспорту, Десантно-штурмових військ, Сил безпілотних систем.

«246 воїнів повернулися в рамках обміну полоненими, ще 31 людину вдалося визволити поза обміном. До рядового та сержантського складу належать 268 звільнених, повернуто також дев'ятьох офіцерів. Наші хлопці та дівчата боронили від ворога Донецьку,

Луганську, Запорізьку, Херсонську області та місто Маріуполь», - сказали у координаційному штабі.

Повернення додому українських військовополонених, 19 квітня 2025 року. Фото: Координаційний штаб з питань поводження з військовополоненими

Нинішній обмін є четвертим у цьому році та 63-м від початку повномасштабного вторгнення.

Від початку 2025 року з російської неволі вдалося повернути додому 596 українців в рамках обмінів, ще 53 захисники визволені поза обмінами.

Загалом в рамках перемовного процесу та обмінів з березня 2022 року Координаційним штабом визволено 4552 українських громадян. Поза обмінами додатково звільнено з російської неволі 529 осіб.

«Визволені оборонці отримають усю необхідну медичну допомогу. Усі звільнені пройдуть медичний огляд, отримають лікування, будуть забезпечені всім необхідним на перший час, а також отримають всі виплати грошового забезпечення за весь час перебування в полоні та одноразову матеріальну допомогу. Україна забезпечує для звільнених реабілітацію та реінтеграцію до суспільства після тривалої ізоляції у російській неволі», - додали у відомстві.

Читайте також: У Кам'янці-Подільському відкрили меморіальну дошку Герою, який загинув на Сумщині

Источники: Сайт Є +1 похожая