На Павленках у Полтаві конфлікт між сусідами через притулок для тварин у приватному будинку
Одні бентежить сморід та гавкіт, інші — радіють, опікуючись собаками та котами. На Павленках у Полтаві спірна ситуація між сусідами. Зоозахисниця на власній території має 70 собак та 65 котів. Деякі сусіди цим не задоволені. В проблемі розбиралася наша знімальна група.
Світлана Орлова, мешканка будинку по пров. Володимира Данилейка, 4 Запахи, нескінчений скульож, гавкіт, шум. Минулий рік ми просто задихалися. Ви знаєте, вже просто алергія почалася і ми чекаємо знову почнеться ось тепло, спека і ми боїмося цього.
Галина Кравець, мешканка будинку по пров. Володимира Данилейка, 13 Мені не смердить і гавкіта немає і як вони стоять, що вона чимось їх усипила чи що, то вибачте, таку кількість тварин, півсотні, не приспиш.
Так розповідають жителі провулку В. Данилейка про притулок для тварин, організований тут кілька років тому. Створила його на території свого приватного будинку полтавка Юлія Ткаченко. Вона утримує тут сімдесят собак і шістдесят п’ять котів. Щоб ними опікуватися, оформила громадську організацію Кицькин дім «Мокрі носи».
Юлія Ткаченко, власниця пункту перетримки, ГО Кицькин дім «Мокрі носи», 6
Займаємося рятуванням тварин, військові привозять. Ті тварини, які не бере КАТП, а є тяжкі заявки, то звертаються до мене за допомогою. В місяць приблизно плюс-мінус прилаштовується 10-15 тварин — це стабільно.
За словами Юлії Ткаченко, з лютого цього року через велику кількість собак і котів у своєму дворі має конфлікт із сусідами. Намагалася вирішити питання через міську раду.
Юлія Ткаченко, власниця пункту перетримки, ГО Кицькин дім «Мокрі носи», 6 Всі наші звернення до міської ради в плані виділення землі, заяви, які ми писали на землеустрій, на пані Ямщикову, то поки що немає підходящої території, поки така відповідь, поки що шукають.
Допомагають пані Юлії з утриманням собак і котів волонтери та різні благодійні організації.
Ольга Жуковська, полтавська зоозахисниця БО «Право на життя» Ми тісно співпрацюємо, зокрема, допомагаємо Юлії з евакуйованими, буквально щойно я з ветклініки, завезла туди кота Тора.
Володимир Ярошенко теж мешкає на Павленках і недалеко від приватного будинку зоозахисниці Юлії Ткаченко. Говорить: вже не можуть з дружиною терпіти сморід від тварин,
окрім цього, через їжу для них, яку зберігає волонтерка на своєму подвір’ї розповсюджуються пацюки.
Володимир Ярошенко, мешканець будинку по пров. Володимира Данилейка, 20 а Це антисанітарія, це пацюки в нори лазять по всіх хатах, по всім дворам, вони розповсюджують хвороби. Люди тримають живність. У мене вдома я не встигаю висипати банки яду. У підвалі зберігати нічого немає, бо вони все псують.
А ось пані Вікторія, переселенка із Запорізької області, на Павленках проживає два роки. Каже: цілком підтримує зоозахисницю Юлію.
Вікторія, мешканка будинку по пров. Володимира Данилейка Я тільки за те, щоб Юля допомагала тваринам, бо вона робить благу справу. Я чому із Запорізької області приїхала, бо у нас там зараз іде війна і я вимушена переселенка. У нас там військові вивозять тварин із зони, де йдуть бойові дії і вони рятують тих тварин, а люди тут просто починають сперечатися з приводу того, що тут Юля тримає тварин.
Щоб вирішити конфлікт між мешканцями, на місці відбулася виїзна нарада з питання перебування собак та котів у приватному секторі. На ній зазначили: ще у 2014 році сесією міськради виділена земельна ділянка, яку передбачила для будівництва притулку, проте фінансування не було.
Сергій Синягівський, голова Київської районної у місті Полтава ради Обов’язково ми сьогодні разом від вас, від комісії звернемося до Полтавської міськради, щоб нам реанімувати будівництво, пришвидшити цього притулку. Разом з тим скажу, що є громадська організація і можливо до неї повернутися до «4 лапи» чи «Мокрі носи» чи як їх не назвіть, щоб вони взяли участь у співфінансуванні саме цього притулку.
Проте місцеві кажуть: будуть звертатися до поліції через законність перебування тварин на території приватного домоволодіння.