У Полтаві відкрили простір соціально-психологічного відновлення та натхнення «Inspiration»
На базі Полтавського національного педагогічного університету імені В. Г. Короленка відкрили простір соціально-психологічного відновлення та натхнення «Inspiration». А в рамках Регіональної громадської платформи «Життєстійкість та національна ідентичність у суспільному вимірі» відбулося обговорення цієї теми. Більше про це дивіться у сюжеті.
— Нового дня я не боюсь…
Перший заступник голови Полтавської обласної ради Олександр Лемешко доєднався до відкриття простору соціально-психологічного відновлення та натхнення «Inspiration». Його в рамках ініціативи Першої леді Олени Зеленської «Ти як?» відкрили у внутрішньому дворику кампусу Полтавського національного педагогічного університету ім. В.Г.Короленка.
Олександр Лемешко, перший заступник голови Полтавської обласної ради Під час повномасштабного вторгнення ми відчули, що психологічна підтримка ВПО, підтримка бійців, захисників і захисниць, поранених, просто звичайних громадян, молоді — це надзвичайно важлива, актуальна тема, тому сьогодні зустріч не лише напередодні професійного свята, Дня психолога, але й для того, щоб окреслити спільні напрямки, спільні методики, спільні заходи, тому що психологічна підтримка надзвичайно важлива.
Депутатка Полтавської обласної ради Яніна Барибіна переконана:
однією із ключових опор ментального здоров’я українців є національна ідентичність.
Яніна Барибіна, депутат Полтавської обласної ради Українська ідентичність, залюбленість у нашу національну спадщину допомагає зберегти ментальне здоров’я. Мені приємно бути гостею ПНПУ, але я зацікавилася зеленим класом, який тут був представлений Цікаво було спостерігати за робою психолога, молоді в цих зелених класах. Весна дарує нам можливості на чистому повітрі займатися, комунікувати, спілкуватися. Ось така згуртованість безумовно дає силу для кожного нового дня після наших тривожних, на жаль, ночей.
Депутат Полтавської обласної ради, голова постійної комісії ПОР з питань освіти, науки та культури, а також випускник ПНПУ Олег Діденко наголошує: сьогодні відбулося не лише відкриття простору соціально-психологічного відновлення та натхнення, а й обговорення нових напрацювань, присвячених життєстійкості.
Олег Діденко, депутат Полтавської обласної ради, голова постійної комісії ПОР з питань освіти, науки та культури Сьогодні більшість громадян, хто перебуває в Україні, перебувають під постійним психологічним тиском. Сьогодні самому психологу дуже важко працювати, тому що кількість людей, які потребують психологічної підтримки, постійно збільшується. Дуже приємно, що в Полтавському національному педагогічному університеті відкрився такий простір. Це новий простір, це чергова нова локація, де будуть надавати психологічну допомогу тим людям, які будуть звертатися.
Сьогоднішні заходи пройшли в рамках Дня спільнодії та Тижня факультету психології і соціальної роботи,
розповідає декан факультету Світлана Яланська.
Світлана Яланська, декан факультету психології і соціальної роботи ПНПУ ім. В.Г.Короленка Сьогодні було організовано значну кількість заходів, які присвячені проблематиці ментального здоров’я, життєстійкості, а також національної ідентичності. Продовжується сьогоднішній день заходом Регіональна громадська платформа «Життєстійкість і національна ідентичність у суспільному вимірі».
Учасники обговорення наголосили на важливості психологічної підтримки для населення.
Юрій Сулаєв, речник поліції Полтавщини Зараз в українців нерви, як оголені. Будь-який поштовх до агресії не зможе зупинити ту агресію. Іноді від цього можуть постраждати невинні люди. Тому якраз психологія і повинна сприяти тому, щоб людина контролювала свої емоції, мала критичне мислення, порівнювала різну інформацію з різних джерел.
В організації програми взяли участь, зокрема, представники студентського самоврядування.
Юлія Рибченко, представниця студентського самоврядування факультету психології і соціальної роботи ПНПУ ім. В.Г. Короленка Це для всіх абсолютно. Ми запрошували кожного. Від учнів, школярів, студентів, будь-кого, хто цікавиться темою соціальної роботи, соціальної підтримки, післявоєнної реінтеграції. Будь-кого, хто вважає, що йому потрібна якась допомога. У нас часто проходять заходи у Центрі реабілітації і соціальної адаптації. Там глинотерапія, мандалотерапія, а тепер це все можна буде робити просто неба.
Олег Діденко, депутат Полтавської обласної ради, голова постійної комісії ПОР з питань освіти, науки та культури Це сьогодні навчання наших майбутніх вчителів, викладачів психологічній підтримці, де вони підуть по навчальних закладах. У різні громадські організації, можливо, навіть у приватні структури і будуть зі своїми знаннями, надавати психологічну допомогу тим, хто сьогодні потребує.