Поліцейські-кінологи та їхні підопічні вдосконалювали свої навички на тренінгу у Полтаві
Дводенний тренінг для поліцейських-кінологів провели у Полтаві. Зі службовими собаками відпрацьовували затримання злочинців, роботу з пошуку людей та багато іншого. Як це було — бачила Іванна Дімова.
Це частина тренування кінологів спецпідрозділу поліції «КОРД». Зі службовим собакою вони відпрацьовують затримання злочинця в автомобілі. При цьому враховують, що порушник намагатиметься чинити опір чи тікати.
Німецька вівчарка Міч — єдина у спецпідрозділі. З «КОРДом» він працює 1,5 року. Чотирилапого зазвичай залучають до пошуково-штурмових операцій, — розповідає його тренер Альварес.
Альварес, співробітник спецпідрозділу поліції «КОРД» Злочинець — ми не розуміємо озброєний він чи ні. Для цього у нас є службова собака, якого ми можемо застосувати, щоб витягнути злочинця з найменшими травмами. Щоб його можна було потім допитати і передати слідчо-оперативній групі.
Затримання правопорушників в авто — лише частина дводенного тренінгу, який провели в Полтавському кінологічному центрі. Суддя національної категорії Кінологічної спілки України Андрій Сахно на різних локаціях пояснював поліцейським нюанси в тренуванні собак як під час затримання,
так і для слідової роботи по запаху людини.
Андрій Сахно, суддя національної категорії Кінологічної спілки України Бувають різні поверхні — це може бути трава чи в міських умовах асфальт. Або взагалі пересічення, тобто зміна однієї поверхні на іншу. І собаки демонструють, що вони вміють, маючи якийсь початковий запах, наприклад, злочинця. Або, якщо людина зникла, то собаці дають предмет, речі цієї людини і вона має по цьому запаху іти.
Кінологи вчать службових собак витримки. Вони мають чути лише команду свого тренера і не піддаватися на провокації злочинця, як би голосно ті не кричали чи не відволікали її подразниками.
Тварина має розуміти, що порушника потрібно лише затримати, а не смертельно травмувати. Тому кінологи працюють з собакою над силою укусу чи захвату.
Пройшов тренінг зі своєї вівчаркою Хамером і кінолог Олександр Тимрук. З твариною він займається по кілька годин на день. Каже: це собака-детектор з пошуку вибухових речовин та зброї.
Олександр Тимрук, молодший інспектор-кінолог з пошуку вибухових речовин та зброї Ми тренуємо службових собак, щоб вони по команді затримувала правопорушника. Також ми даємо собакам навички, щоб вони самі вибирали — де агресія зі сторони правопорушника, а де — ні. Ці навички можуть застосуватися на блок-постах, в патрулюванні. Також ми виїжджаємо на деокуповані території для розмінування.
Загалом за сприяння кінологів зі службовими собаками на Полтавщині минулого року розкрили 650 кримінальних правопорушень. Зокрема, розшукали 26 дітей, виявили 35 одиниць вогнепальної зброї, більше двох десятків вибухових пристроїв та понад 10 кілограмів наркотичних речовин.