Голови комітетів у закордонних справах семи парламентів Європи закликали Трампа "не повторювати помилки Мюнхена 1938 року"

DOCTYPE html PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.0 Transitional//EN" "http://www.w3.org/TR/REC-html40/loose.dtd" xml encoding="utf-8" ?Голови комітетів у закордонних справах парламентів Великої Британії, Франції, Чехії, Литви, Латвії, Естонії та України виступили зі спільною заявою, в якій закликали президента США Дональда Трампа покласти край «політиці умиротворення» щодо Росії. Документ опубліковано на сайті естонського парламенту, пише «Агентство «.

У заяві глави комітетів закликають Трампа і Конгрес США проявити себе в ролі справжніх лідерів у боротьбі з глобальною загрозою, яку становить із себе Росія як держава-агресор. Вони закликають зайняти непохитну позицію і не «піддаватися шантажу та обману».

«Ми закликаємо покласти край політиці умиротворення і замість цього зайняти єдину, рішучу позицію проти терористичного режиму Росії», — ідеться в заяві.

Керівники комітетів вважають, що в питанні «суверенітету і територіальної цілісності України не може бути компромісів або зовнішнього тиску».

Крім того, вони закликають європейські держави негайно конфіскувати заморожені російські активи,

спрямувавши їх на підтримку України, і закликають США та інших членів НАТО без зволікання прийняти Україну до Північноатлантичного альянсу, а також закликають ЄС прискорити процес приєднання України.

«Ми не можемо повторювати помилки Мюнхена 1938 року», — зазначили автори документа.

Путін у документі називається «військовим злочинцем», а переговори з ним називаються «очевидно марними». «Його основна мета — дестабілізувати і зганьбити нашого союзника, Сполучені Штати Америки», — сказано в документі.

Керівники комітетів також закликають зробити все для притягнення Путіна та інших винних у війні в Україні до відповідальності. Без цього неможливий «стійкий мир», ідеться в документі.

Документ підписали голова комітету у закордонних справах, обороні та безпеці в Сенаті Чехії Павел Фішер, голова комітету в закордонних справах Національних зборів Франції Бруно Фукс, голова комітету Верховної ради України з питань зовнішньої політики Олександр Мережко, голова комітету в міжнародних справах парламенту Естонії Марко Міхкельсон, голова комітету в міжнародних справах литовського Сейму Ремігіюс Мотузас, голова комітету латвійського Сейму в закордонних справах Інара Мурнієце і голова комітету в іноземних справах Інара Мурнієце і глава комітету в закордонних справах парламенту Естонії Ремігіюс Мотузас, глава комітету в іноземних справах Сейму.

Источники: Inforesist +1 похожая