Шахраї хочуть заробити грошей на смерті Папи Римського: подробиці схеми

Компанія Check Point у своєму дослідженні виявила фейкові новини та створений штучним інтелектом контент про покійного Папу Римського. Було виявлено пости у соціальних мережах, зокрема Instagram і TikTok, в яких користувачів змушували перейти за посиланням.

В одному з таких постів посилання вело на фальшиву сторінку Google, яка рекламувала фейкові подарункові картки. Реклама була покликана змусити людей заплатити гроші або надати конфіденційну інформацію.

В іншому пості в TikTok стверджувалося, що новина про смерть Папи Римського була містифікацією, щоб стимулювати обмін інформацією в Інтернеті. Інші пости містили згенеровані штучним інтелектом зображення з Папою Римським.

«Такі кампанії часто виникають навколо великих подій, коли хакери викликають інтерес і емоційну реакцію, намагаючись заманити користувачів, які нічого не підозрюють, на шахрайські сайти», – йдеться у матеріалі.

«Кіберзлочинці процвітають на хаосі та цікавості. Щоразу, коли відбувається велика подія в новинах, ми бачимо різке зростання кількості шахрайства, спрямованого на використання суспільного інтересу», – пояснює Рафа Лопес, інженер з безпеки компанії Check Point.

Дослідники назвали це «опортунізмом кіберзагроз» – явище, яке різко почалося під час пандемії Covid-19, коли Google ідентифікував 18 млн шкідливих програм і фішингових повідомлень Gmail щодня, пов’язаних із пандемією. Такі фішингові атаки мають на меті викрасти інформацію, примушуючи людей обманом розкрити свої персональні дані, зокрема паролі й номери кредитних карток.

Источники: Експерт +1 похожая