Європейські депутати закликають США не йти на компроміси з Росією та не тиснути на Україну

Про це йдеться у їхньому зверненні, текст якого наданий Укрінформу головою Комітету Верховної Ради з питань зовнішньої політики та міжпарламентського співробітництва Олександром Мережком.

«Ми, голови комітетів з питань зовнішньої політики європейських парламентів, закликаємо президента Трампа та Конгрес США продемонструвати справжнє лідерство у протистоянні глобальній загрозі, яку становить Росія як держава-агресор. Ми закликаємо покласти край політиці умиротворення і закликаємо натомість до об'єднаної, рішучої позиції проти російського терористичного режиму. Рішуче застерігаємо від того, щоб піддаватися на його шантаж і обман», - йдеться у документі.

Водночас парламентарії наголосили на необхідності сильного лідерства усіх європейських країн, а також посиленні трансатлантичної солідарності.

Політики закликають європейські країни негайно конфіскувати заморожені активи Росії і спрямувати їх на підтримку України.

Голови парламентських комітетів наголошують: «Не може бути жодних компромісів та жодного зовнішнього тиску на Україну щодо її суверенітету та територіальної цілісності».

Вони закликають Сполучені Штатита інших членів НАТО до негайного прийняття України в Альянс, а держави-члени ЄС - до прискорення її вступу до Європейського Союзу.

«Ми не повинні повторювати помилок Мюнхена 1938 року. Переговори з воєнним злочинцем Путіним очевидно марні. Його головна мета — підірвати та принизити нашого союзника, Сполучені Штати», - наголошується у зверненні.

Парламентарії також закликають усі держави забезпечити притягнення Володимира Путіна і всіх співучасників його злочинів до відповідальності.

«Тривалий мир і безпека неможливі без відповідальності за воєнні злочини, скоєні його режимом», - зазначили європейські політики.

Звернення підписали очільники профільних комітетів парламентів України, Чехії, Франції, Естонії, Литви, Латвії, Великої Британії.

Читайте також: Україна працює над подальшими контактами зі США на різних рівнях - МЗС Як повідомлялося, раніше видання The Wall Street Journal писало, що Сполучені Штати очікують на відповідь Києва, зокрема, щодо визнання Криму російським і відмови України від вступу в НАТО.

Президент Володимир Зеленський заявляв, що Україна не визнає юридично окупацію Криму Росією, оскільки це суперечить Конституції.

Президент США Дональд Трамп назвав цю заяву «шкідливою для мирних переговорів».

Источник: Укрінформ